Vyzerá to, že Mitsubishi z Európy neodíde. Značka vraj má plán, no zatĺka

700
Zdroj: TS Mitsubishi

V máji minulého roka Mitsubishi získalo pozíciu lídra koncernu v regióne juhovýchodnej Ázie, čo je síce fajn, ale európskych zákazníkov značky to vzrušuje asi ako Lancer Sportback. Následne prišlo rozhodnutie o skončení predaja v Európe, čo fanúšikov nadzdvihlo zo stoličky. A teraz to vyzerá, že prichádza posledná rana.

V snahe znížiť náklady za dva roky o 20 percent a opäť dosiahnuť ziskovosť sa vedenie automobilky rozhodlo, že je Európa pre ďalšie modely pridrahé pánske huncútstvo.

Príde aj nový Outlander?

Najprv to teda vyzeralo, že úplne nový Outlander, postavený na základoch Renaultu a Nissanu sa na starý kontinent nedostane.

Zdroj: TS Mitsubishi
Zdroj: TS Mitsubishi

Magazín Autocar, citujúc správu z Financial Times, tvrdí, že vďaka využitiu výrobných liniek Renaultu vo Francúzsku by však Mitsubishi svoj odchod z Európy ešte zvážilo. Informácie sú neoficiálne, Autocar sa však odvoláva na informácie “z dôverného zdroja” a jedným dychom dodáva, že k verejnému odhaleniu zámeru by mohlo prísť do konca týždňa.

Zdroj: TS Mitsubishi
Zdroj: TS Mitsubishi

Autocar však zároveň tvrdí, že šéfovia Mitsubishi nie sú spokojní s tým, že francúzska politika ovplyvňuje stratégiu aliancie Renault Group, ktorá sa k celej veci vyjadrila celkom stroho: „Nebudeme sa k tomu vyjadrovať, ale môžem vám povedať, že plány spoločnosti Mitsubishi na prechod na popredajný biznis do konca roka sa nezmenili.”

Aj tu však svitá svetielko nádeje, pretože Autocar je anglický časopis. Veľká Británia sa však od zvyšku Európy nešťastne dištancovala, takže či vyjadenie platí aj pre nás, kontinentálnych Európanov, bohužiaľ nevieme. Isto vám povieme viac, keď budeme vedieť!