Volvo V60 Cross Country: Imidžoví rodičia, zbystrite pozornosť!

408

Švédski bohovia automobilového dizajnu venovali svetu novú hračku. Je ňou terénna verzia menšieho z dvoch kombi v ponuke, Volvo V60 Cross Country. Prišlo vám terénne kombi V90 CC príliš veľké a drahé? Prosím, čítajte ďalej.

V krátkom historickom okienku si môžeme spomenúť, že Volvo V60 Cross Country by tu nebolo, nebyť prvého terénneho kombi značky s označením XC70. To prišlo na trh v roku 1997 a vo vyspelých krajinách západnej Európy či v USA sa za ním išli zákazníci potrhať. Marketingové stratégie nám spĺňajú naše sny vo všetkých veľkostiach.

Les po švédsky = „Skogen“

„Vďaka novému modelu V60 CC prenášame naše švédske rodinné kombi z jedného prirodzeného prostredia do druhého,“ hovorí Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars. „Segment Cross Country sme zaviedli pred viac ako 20 rokmi a s týmto vozidlom upevňujeme našu dlhoročnú tradíciu bezpečných, výkonných a všestranných rodinných vozidiel.“

Svetlá výška modelu Cross Country je až o 75 mm vyššia oproti štandardnému modelu. V štandardnej výbave nového V60 CC je samozrejme pohon všetkých kolies, asistent jazdy z kopca, elektronický systém riadenia stability, funkcia zlepšujúca jazdné vlastnosti vozidla v zákrutách a špeciálny režim jazdy v teréne.

Pre potreby prítomnosti

Nebavíme sa o dizajne, no o konštrukcii. Volvo V60 CC, rovnako ako jeho kolegovia zo Série 60 a 90, využíva ocenenú platformu modulárnej architektúry SPA vyvinutej značkou Volvo, bezpečnostné technológie a informačno-zábavný systém.

Novinka je v ponuke aj prostredníctvom exkluzívnej služby predplatených vozidiel Care by Volvo. Prostredníctvom nej si prenajímate auto na základe mesačných poplatkov. V preklade ide o značkový operatívny lízing.

Ocenený systém automatického brzdenia v meste City Safety od spoločnosti Volvo Cars s funkciou automatického brzdenia sa dodáva v štandardnej výbave. Podľa značky ide o jediný systém na trhu, ktorý dokáže rozpoznávať chodcov, cyklistov i veľké zvieratá.

Neobzerá sa späť

Systém Pilot Assist pomáha vodičovi pri riadení, zrýchľovaní a brzdení na dobre označených cestách pri rýchlostiach do 130 km/h.

Systém ochrany pred zjazdom vozidla z cesty, systém zmierňovania nárazov s protiidúcimi vozidlami a ďalšie systémy asistencie riadenia sú súčasťou štandardnej výbavy. K ďalšiemu zvýšeniu bezpečnosti prispieva voliteľný systém upozornenia na križujúce vozidlá s funkciou automatického brzdenia.

Nejde len o bezpečnostné systémy, Švédi tvrdohlavo napreduje v politike maximálneho počtu štyroch valcov na motor. Nový model bude v ponuke so zážihovým motorom T5 s pohonom všetkých kolies (AWD) a vznetovým motorom D4 rovnako s pohonom AWD. Neskôr k nim pribudnú aj polohybridné a zásuvné hybridné varianty.