Volkswagen Project Trinity: Toto auto ovládne trh elektromobilov

337
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen predstavil nové plány na elektromobil, aký tu ešte nebol. Bohužiaľ, príde až o 5 rokov.

Projekt Trinity, tak sa nazýva nový plán nemeckej značky na výrobu elektromobilu, aký tu doteraz ešte nebol. Sedan vyrábaný priamo vo Wolfsburgu zatiaľ nemá meno, no zopár informácií je už známych.

Auto snov

“Trinity je do istej miery je bod kryštalizácie našej stratégie Accelerate, našej vízie, nášho auta snov,” hovorí Ralf Brandstätter, riaditeľ značky Volkswagen. Podľa neho bude pripravovaný model udávať nové štandardy vo sfére dojazdu, rýchlosti nabíjania a digitalizácie.

Vízia ID.Buzz by mohla priniesť úplne autonómnu jazdu. Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Zhmotnením sna bude auto aj z ďalších dôvodov. Jedným z nich je napríklad absolútna revolúcia vo výrobe, ktorú plánuje Volkswagen uskutočniť v priebehu najbližších rokov. Samotné zmeny nespomenul, no zákazník ich pocíti najmä v menšej rôznorodosti modelových variantov a príplatkových výbav. Rovnako, oveľa viac prvkov bude štandardizovaných.

Autonómna úroveň 4

Do príchodu nového automobilu ostáva ešte veľa času. Svetlo sveta uzrie až v roku 2026. Vtedy ho automobilka uvedie so schopnosťou autonómnej jazdy ešte na úrovni 2 plus. Tá je prakticky totožná s tou dnešnou. Auto však bude mať všetky technológie úrovne 4, a tak už bude len vecou legislatívy, aby sa autonómna jazda mohla spustiť. Keď dozrie čas, autonómna jazda sa pravdepodobne odblokuje na diaľku.

Úroveň 4 je predposlednou úrovňou autonómnej jazdy, pri ktorej už zásahy vodiča nie sú potrebné. V prípade, že sa vodič vydá na miesta mimo cesty, pravdepodobne bude musieť zasiahnuť. Inak auto zvládne už všetko samostatne. Je poslednou úrovňou, v ktorej sú ešte volanty povinne prítomné na palube.