Volkswagen ID.3 1st u nás štartuje s bonusom a rokom nabíjania zdarma

607
Zdroj: Volkswagen

Pre automobilového giganta ide o jeden z najdôležitejších míľnikov histórie. Prvým bol bezpochyby pôvodný „Chrobák“, druhým legendárny Golf a teraz štartuje na našom trhu predpredaj tretieho historicky najdôležitejšieho modelu. Elektrický Volkswagen ID.3 1st.

Aj keď ide o najdôležitejší model značky za posledné dekády, nevyhol sa určitým komplikáciám. Či už z hľadiska globálnej ekonomickej situácie alebo komplikácií so softvérom. Na druhej strane, je dobré, že značka zachytila problémy ešte pred tým, než sa Volkswagen ID.3 rozkotúľal do sveta v miliónoch kópií.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Teraz by malo byť už všetko v poriadku a slovenskí zákazníci si môžu tento elektromobil konečne predobjednať v limitovanej edícii 1st. Tá so sebou prinesie množstvo unikátnych poznávacích znamení, prostrednú kapacitu batérie z ponuky a jedinečný spôsob operatívneho lízingu Lease&Care, ktorý bude pri elektromobiloch globálne najlogickejším spôsobom „vlastníctva“.

PRVÝ!

Keď ste ten typ človeka, ktorý zvykol dať v školskej jedálni najavo, že dojedol omnoho skôr, než spolužiaci naokolo, budete mať z limitovanej edície radosť. Volkswagen ID.3 1ST disponuje množstvom emblémov „1ST“ (pozn. red.: „prvý“ po anglicky), pedále v dizajne „Play & Pause“ až po privítanie vodiča pri „zapnutí“ auta.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Edícia 1ST je však len kozmetická, vziať do úvahy, akou zaujímavou výbavou bude samotné ID.3 disponovať. Systém ID.Light s vami bude komunikovať, pracovať ako bezpečnostná signalizácia či akési spríjemnenie práce s autom. Ďalej budete môcť rátať s OBROVSKÝM AR head-up displejom s prvkami rozšírenej reality alebo s pokročilým hlasovým asistentom.

To najdôležitejšie

Uvádzaciu edíciu ID.3 1ST dostanete výhradne s prostrednou kapacitou batérie z ponuky. Tá má menovitú kapacitu 58 kWh a spolupracuje s elektromotorom ponúkajúcim výkon 150 kW/204 koní a 310 Nm. Dojazd na jedno nabitie podľa meracej metodiky WLTP dosahuje ID.3 s touto batériou 408 až 424 kilometrov.

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Samozrejmosťou je možnosť rýchlonabíjania, ktoré pri jednosmernom prúde a výkone 100 kW potrvá z kapacity 5% na 80% len 35 minút. Energiu na zvládnutie vzdialenosti 100 km pri tomto type nabíjania dobijete za 8 minút. Z domáceho wallboxu s výkonom 11 kW nabijete ID.3 z nuly na 100% kapacity za 6 hodín a 15 minút.

A teraz vážne k veci…

Limitovaná edícia ID.3 1ST, ktorá je už k dispozícii v rámci predpredaja, prichádza s uvádzacím bonusom 35 860 eur a jedným rokom nabíjania zadarmo. Limitovaný model je k dispozícii v trojici výbav ID.3 1ST (35 860 eur) , ID.3 1ST Performance (41 550 eur) a ID.3 Max Performance (46 230 eur).

Zdroj: Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Do toho sa pridáva možnosť operatívneho lízingu s trojicou programov pre trojicu výbav. Pre lepšie pochopenie som však pre vás pripravil tabuľku, z ktorej lepšie pochopíte, „koľká bije“.:

  Operatívny leasing - Lease&Care  
Uvedené ceny sú kalkulované na dobu prenájmu 36 mesiacov a nájazd 20.000km za rok.
ID.3 1STID.3 1ST PlusID.3 1ST Max
Paket S- Všetky výrobcom predpísané základné prehliadky a kontroly
(kontrola kábla, brzdová kvapalina, filtre)
- Poistenie
- Registračný poplatok
659 € / mesiac779 € / mesiac889 € / mesiac
Paket M - naviac k S - Výmena stieračov
- Výmena brzdových platničiek a kotúčov
- Doplnenie chladiva do klimatizácie
689 € / mesiac809 € / mesiac919 € / mesiac
Paket L - naviac k M - Sezónne pneumatiky, prezutie a uskladnenie pneumatík719 € / mesiac839 € / mesiac949 € / mesiac

V skratke, keď si nie ste istí, že chcete položiť „na drevo“ peniaze za elektromobil, vyberiete si výbavu, program operatívneho lízingu a prakticky všetky starosti na seba preberá Volkswagen, či v tomto prípade, slovenské zastúpenie značky so subjektom, ktorý sa zaoberá financovaním.