VIDEO: Ako vyzerá najčiernejšia čierna na svete? Toto auto stratilo trojrozmernosť!

4135

Pamätáte si, keď BMW nastriekalo do farby „VantaBlack“ svoju mastodontnú X6 a všetci z nej zošaleli? Oproti tomu, čo predviedli YouTuberi z DipYourCar, je to amatérčina. Ich odtieň sa volá Musou Black, je snáď ešte čiernejší a z trojrozmerných objektov robí opticky dvojrozmerné. Neveríte?

Táto farba na vodnej báze dostala meno Musou Black a špeciálna je tým, že pohlcuje až 99,4 percenta všetkého svetla, ktoré dopadá na karosériu auta – napríklad aj tohto Mitsubishi Lancer Evolution.

Zdroj: YouTube @ DipYourCar

Čo to v praxi znamená? Že chudák Lancer je síce výnimočný, no vyzerá tak trocha ako porucha v textúrach nejakej počítačovej hry z prelomu tisícročia. Môže za to predovšetkým absencia akýchkoľvek odrazov, ktorá trojrozmerné povrchy prakticky vyžehlí na dvojrozmerné. Ak by ste to radi videli v pohybe, pretočte si video na čas 5:45.

Zdroj: YouTube @ DipYourCar

Takáto farba každopádne nebola vytvorená na podobné účely, práve naopak. Jej pôvodným zámerom bolo potešiť modelárov, ktorí túžia po poctivej čiernej farbe – to znamená, že nie je ani z najlacnejších. A přitom taková pitomost!

Mrkni naše nové video: