Už ste videli Dodge Viper ako limuzínu? Je len jeden, no nikto ho nechce

6165
Zdroj: eBay

Predĺžený Dodge Viper je jediný na svete a aj tak nemá záujemcov. Čím to asi bude?

Dodge Viper je legendárnym automobilom. Ročník 1996 sa pomaličky vekom začína radiť medzi veterány a odhadujeme, že podobne ako Chevrolet Corvette, bude poriadne žiadaný. Na mysli máme ale klasický športiak a nie jeho predĺženú verziu. Tú jej majiteľ inzeroval na eBay a nikto neprejavil záujem. Ťažko povedať, kde je problém. Možností je veľa.

Zdroj: eBay
Zdroj: eBay

Tou prvou je vkus. Málokedy si dovolíme súdiť dizajn, pretože ten je veľmi subjektívnou záležitosťou. Ale teraz vážne. To vážne? Tou druhou je praktickosť. Mať limuzínu s otvorenou strechou je zaručene cool. Ale iba pár dní v roku a iba cez deň. Limuzína je predsa aj o súkromí. A tretia? Kabriolety majú vo všeobecnosti náročné riešenia tuhosti karosérie. Chýba im totiž strecha, ktorá jej tuhosti výrazne pomáha. Predĺžiť ten najexponovanejší bod ešte viac, to neznie príliš bezpečne.

Ospravedlňujeme sa za kvalitu fotografie. Legenda hovorí, že je tiež z roku 1996. Zdroj: eBay
Zdroj: eBay

Ale dosť bolo nášho traktátu o absurdnosti výmyslu ako Dodge Viper stretch limo. Pod kapotou je to stále starý dobrý Viper z roku 1996. Pod kapotou sa nachádza šialený osemlitrový motor V10 s viac ako 400 koňmi, z ktorého sa môže tešiť až 12 pasažierov. Navyše, tento konkrétny kúsok má nabehaných iba okolo 9500 kilometrov. No nekúp to za 135 tisíc dolárov… Neuveríte, nekúpil. Do dražby sa nezapojil vôbec nikto.