Toto je nový Ford Bronco ešte ďaleko predtým, ako ste ho mali vidieť!

2866
Ford Bronco

Pamätáte si ešte na Ford Bronco? To je taká malá terénna škatuľka, ktorá stála práve pri prvopočiatkoch migrácie Američanov z bežných áut do zbytočných SUV. Po dlhoročnej odmlke sa Ford rozhodol vypustiť známe meno Bronco opäť medzi ľudí – no takto skoro to v Michigane ešte určite neplánovali.

Juchú, ďalší únik fotografií! O novom Forde Bronco sa špekuluje už naozaj dlhý čas, medzitým aj samotný Ford dôsledne a niekoľkokrát svojimi činmi aj vyjadreniami naznačil, že naozaj bude.

Bronco pre každého

Z uniknutých fotografií, ale aj zdrojov blízkych automobilke vieme, že nové Bronco bude k dispozícii minimálne v dvoch verziách: Bronco a Bronco Sport. Presne tak, podobnosť s Land Rovermi je čisto náhodná.

Ford Bronco
Zdroj: autickar.cz

Ibaže by nebola a tieto dve značky si budú navzájom solídne konkurovať. Bronco Sport zaútočí na Land Rover Discovery Sport a pôjde charakterovo skôr o SUV, než o pravý offroad. To sa bavíme o tom modrom aute poniže. To biele, ktoré vidíte na obrázku vyššie, je jednoducho pomenované Bronco, ktoré to má namierené presne na Defender.

Ford Bronco
Zdroj: autickar.cz

Terénnejšie Bronco bude mať robustnejšie pneumatiky a zameranie, čomu nasvedčuje aj zľahka viditeľná rezerva na dverách batožinového priestoru. A my sme si mysleli, že toto riešenie už zo sveta Fordov nenávratne zmizlo smrťou EcoSportu. Vyobrazený biely exemplár je však pravdepodobne len modelom prototypu, takže je možné, že sa do výroby dostane mierne upravený.

Ford Bronco
Zdroj: autickar.cz

Modré Bronco je však takmer hotovou vecou. Aj keď sú tieto snímky vytvorené zemiakom – prinajlepšom batátom – tak to vyzerá, že neklamú. Bronco Sport tak dostane o niečo menej agresívne tvary a proporcie vhodné aj do ťažko sprofanovanej „mestskej džungle“.

Ford Bronco
Zdroj: autickar.cz

Fordu na novom Broncu celkom záleží, pretože ide o jeden model z ofenzívy SUV a terénnych automobilov, na ktoré sa automobilka začala tak trocha nelogicky orientovať. Radi by sme vám chceli povedať viac o technike a motoroch, no na ďalšie informácie k Broncu si budeme musieť počkať až do októbra, kedy má prebehnúť jeho oficiálne predstavenie.

Jedno je však isté – svet bude mať ďalšie retro SUV a off-road. Okej, keď už sa tak v Michigane rozhodli, nech to robia aspoň dobre. Ford, držíme ti palce, aby to malo aj charakter!

Zdroj: autickar.cz

NEPREHLIADNITE: