Toto je nová Škoda Octavia RS a Scout. Fotografie unikli mesiac pred premiérou

5403
Škoda Octavia RS AUTOGRÁTIS

Ale čo, história sa opakuje! Vďaka českému Octavia fóru na verejnosť prenikli prvé fotografie bezkonkurenčne najobľúbenejších a najobdivovanejších modelov takmer tuzemskej automobilky – Škody Octavia v prevedení RS a Scout. Len sa pokochajte!

Obrázky, ktoré zavesil na škodovácke fórum používateľ 160R, vyzerajú, že pochádzajú z dôveryhodného zdroja, pravdepodobne konfigurátora vozidla a podľa našej neobjektívnej redakčnej expertízy nevykazujú známky grafickej manipulácie.

Zdroj: giphy.com
Zdroj: giphy.com

Za nás si tak skutočne dovoľujeme tvrdiť, že sa pozeráte na fotografie reálnej budúcej Škody Octavia RS a Scout, ktoré si mali svoju svetovú premiéru odkrútiť až o mesiac v Ženeve. Pozrite si všetky tri verzie!

1. Octavia RS Combi

Zdroj: Octavia Club

Vo verzii kombi je, ako už tradične, možno ešte trocha žiaducejšia ako pri liftbacku. V skutočnosti sme tu zvedaví najmä na koncovky výfuku, pri ktorých nevieme z dostupných zdrojov povedať, či budú reálne, alebo smutné.

Škoda Octavia RS AUTOGRÁTIS
Zdroj: Octavia Club

Zaujímavé je použitie takmer identických diskov kolies, ako pri verzii RS245 predchádzajúcej generácie.

2. Octavia RS Liftback

Zdroj: Octavia Club

Octavia v najsilnejšej a elegantnej liftbackovej konfigurácii už dlhodobo platí za kráľovnú krásy modelovej ponuky českej automobilky.

Škoda Octavia RS AUTOGRÁTIS
Zdroj: Octavia Club

Inak to nie je ani v poslednej, štvrtej generácii. Dostala masívnejšie prieduchy v prednom nárazníku a sympatickú odtrhovú hranu namiesto trocha falošne falického prítlačného krídla.

3. Octavia Scout

Zdroj: Octavia Club

Okrem verzie RS sa nám však ukázal aj terénnejší derivát Scout. Ten ponúkne taktiež tradičný bodykit a o niečo menej agresívny dizajn kolies.

Škoda Octavia Scout AUTOGRÁTIS
Zdroj: Octavia Club

Na jeho karosérii tiež pribudlo značné množstvo chrómu, najmä v zadnej časti. Tak čo, páči sa vám tak veľmi, ako nám – alebo už teraz viete, že si počkáte na štvoroký facelift?