Toto je 10 najdrahších ŠPZ. Neuveríte, prvé miesto pochádza od nás!

58506

Šialene drahé autá, na to sme si už akosi zvykli. Aby však tabuľky EČV, alebo ľudovo ešpézetky, počítali cenovku na milióny, tak to už je silná káva.

Vila na Slavíne stojí 6,5 milióna, hotel v Grécku dostanete za 6,6 milióna a zámok v Nemecku vás vyjde na približne 15 miliónov. Takéto ceny sme získali z letmého nahliadnutia do webov s nehnuteľnosťami. Čo by ste ale povedali na to, že najdrahšie ŠPZ dokážu tieto sumy prekonať aj niekoľkonásobne? Že neveríte? Poďme na to.


Dnes zverejnené, ešte horúce ? video:


10. 2 za 6,3 milióna dolárov

Začíname hneď v Abu Dabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov, odkiaľ bude pochádzať nejedna tabuľka EČV v tomto zozname. Číslo 2 vydražili v rámci aukcie charitatívnej organizácie Most Noble Numbers. Predajná suma 6,3 milióna dolárov zabezpečí miliardu jedál pre chudobných.

9. O9 za 6,8 milióna dolárov

Zostávame v SAE, odkiaľ pochádza aj ďalšia najdrahšia značka. Tú si kúpil indický biznismen Balwinder Shani v roku 2015. Na fotkách pózuje aj s ďalšou tabuľkou, o ktorej ešte budete čítať.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Balvinder Sahni (Abu Sabah) (@balvinder_sahni)

8. 5 za 6,86 milióna dolárov

“Len” 600 tisíc rozdiel medzi dubajskou značkou a tabuľkou na mieru z Abu Dabí. Povedzme si narovinu, je to obrovská kopa peňazí. Ale dnes by stála určite ešte viac. Talal Al Khoury si ju kúpil ešte v roku 2007.

Zdroj: Luxuryes
Zdroj: Luxuryes

7. D5 za 9 miliónov dolárov

Pamätáte si na indického biznismena, ktorý si kúpil tabuľku O9? No tak ten istý v aukcii vydražil ešte cennejšiu ŠPZ. Dubajskú D5. Samozrejme, obe sa vynímajú na jeho Rolls-Royceoch.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Balvinder Sahni (Abu Sabah) (@balvinder_sahni)

6. AA8 za 9,5 milióna dolárov

Ak sa vám zdá, že sa zatiaľ venujeme iba arabským krajinám, nebojte sa. O chvíľu sa to zmení. Faktom ale je, že najväčší obchod so špeciálnymi číslami na tabuľkách je práve tam. Výťažok s neskutočných 9,5 milióna dolárov išiel aj v tomto prípade na charitu Most Noble Numbers.

5. AA9 za 10,3 milióna dolárov

Prečo je deviatka cennejšia ako osmička, to nevieme. Faktom ale zostáva, že ešte aj na tomto Cullinane vyladenom spoločnosťou Mansory je pravdepodobne vyššia cena značky ako samotného auta. A áno, aj tu išiel výťažok na charitu.

4. 1 za 14,2 milióna dolárov

Aj v tomto prípade musíme zájsť až do roku 2008, kedy táto suma predstavovala oveľa viac ako dnes. Číslo jeden v Abu Dabí drží podnikateľ Saeed Abdul Ghafour Khouri. A už sa opakujeme, ale je len dobrou správou, že aj táto suma išla na charitu. Aspoň tak informuje portál Luxuryes.

Zdroj: Luxuryes
Zdroj: Luxuryes

3. MM za 16 miliónov dolárov

Vidíte? Vraveli sme vám, že to nezostane len pri ázijských krajinách. Očividne aj v západnom svete sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní za tabuľky EČV vysoliť hotový majetok. V tomto prípade ide o dvojpísmenkovú značku MM z Kalifornie v USA. Značka sa objavila v dražbe na online burze OpenSea a ide o absolútny unikát. V Kalifornii neexistuje tabuľka EČV s iba jedným znakom, minimum sú dva. A aby na značke boli dva rovnaké znaky? Nuž, viete si ľahko vypočítať, koľko takých značiek asi je. AA, BB, CC, DD… chápete. A aby toho nebolo málo, pôvodná cena bola až 24,5 milióna dolárov.

2. NEW YORK za 20 miliónov dolárov

Mať v meste New York tabuľku EČV, na ktorej sa píše New York? Veľmi jednoduché, pokiaľ si ju kúpite v obchode so suvenírmi. Pokiaľ by ste ju ale chceli mať na svojom aute, vyšla by vás na riadny balík. Za túto ikonickú ŠPZ by ste zaplatili až 20 miliónov dolárov.

Zdroj: DuPont Registry

1. F1 za 45 miliónov dolárov

A sme na vrchole opulentnosti a kontroverzie. S cenovkou, ktorá prvé a druhé miesto rozdeľuje o viac ako dvojnásobok. Ako sme sľubovali, najdrahšia tabuľka EČV skutočne je od nás, z Európy. Ani prehnane drahé Spojené arabské emiráty, ani Spojené štáty americké. Spojené kráľovstvo, presnejšie Londýn. Portál Luxuryes uvádza, že tabuľku aktuálne vlastní Afzal Kahn prezývaný “kráľ úprav”. Cena tejto tabuľky veľmi kolíše a zatiaľ nie je predaná. No žiadať takéto peniaze za dva znaky na žltom plechu? Extrém.

Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Toto staré Volvo predali za neuveriteľných 20 miliónov dolárov. Kupujúcemu vôbec nešlo o auto