Toto staré Volvo predali za neuveriteľných 20 miliónov dolárov. Kupujúcemu vôbec nešlo o auto

16467

Práve sa pozeráte na asi najdrahšie jazdené Volvo na svete. Dych berúca 20-miliónová cenovka má ale iný dôvod. Väčšinu ceny tvorí niečo úplne iné.

V priebehu 70-tych rokov začalo mesto New York ponúkať tabuľky EČV na mieru. Namiesto náhodného zhluku čísel ste tak dostali písmená, čísla alebo slová, ktoré ste si sami zvolili. Jednému šťastnému Newyorčanovi v tej dobe napadlo, že si na svoju tabuľku nechá vyraziť nápis New York. Stal sa tak jediným majiteľom tabuľky EČV s nápisom New York, ktorú je možné použiť legálne v premávke.

Zdroj: DuPont Registry

“Na konci 70-tych rokov, keď som otcovi povedal, aby si objednal túto značku, vedel som, že bude špeciálna… nevedel som akurát, že bude až taká špeciálna,” hovorí pôvodný majiteľ ŠPZ-ky v rozhovore pre portál DuPont Registry. S touto tabuľkou EČV križovala jeho rodina newyorské ulice posledných viac ako 40 rokov a minulý rok ju zverejnila na inzertnej stránke aj s autom, ktoré ju nosilo. Inzerát sa medzičasom na webe už nenachádza, čiže predpokladáme, že Volvo V70 NEW YORK našlo svojho nového majiteľa. Mimochodom, Volvo V70 vôbec nie je zlou voľbou. No kto si ho kúpil, pravdepodobne okamžite prepísal značku na niečo podstatne prémiovejšie.

Zdroj: DuPont Registry

A vy už tušíte, že práve tabuľka EČV je tou najväčšou položkou. Pýtajú si za ňu dokonca toľko, že sa dostala na popredné priečky rebríčka 10 najdrahších EČV sveta. Ešte ste ho nevideli? Klikajte dolu.

Toto je 10 najdrahších ŠPZ. Neuveríte, prvé miesto pochádza od nás!