Tento Fiat 500 mal 6 kolies ešte predtým, než to bolo cool. Má aj vlastný bar

4932

Unikátny Fiat 500 C 6×6 kedysi slúžil ako mobilný vínny bar. Že nemá ani za mak výkonu, nikoho nezaujíma.

Myslíte si, že mať Mercedes Triedy G vo verzii 6×6 je cool? A čo tak Fiat 500? Než sa začnete smiať, Fiat 500 C Ollearo skutočne stojí za to. Na rozdiel od géčka je jediný svojho druhu, je oldtimer a má zabudovaný vínny bar! Vínny! Bar! To by Nemci určite nevymysleli.

Zdroj: Aiste Bolaffi

Kúsok, na ktorý upierate zrak, sme našli v aukčnej sieni Aste Bolaffi, ktorá ho vloží do aukcie už 25. marca. Tento unikátny Fiat 500 C vyrobený v roku 1950 prešiel úpravou od turínskej spoločnosti Ollearo, ktorá mu dala tento unikátny vzhľad. Drevenú nákladnú časť dostal v rámci reštaurácie v deväťdesiatych rokoch.

Zdroj: Aste Bolaffi

Táto pojazdná predajňa vína priniesla milovaný mok priamo k vám domov a dokonca aj dnes na aute nájdete rekonštrukciu pôvodných štítkov, cenníkov a oznamov. Auto sa podľa dostupných informácií nachádzalo dlho v múzeu, ale po servise by malo byť opäť pojazdné.

Zdroj: Aiste Bolaffi

Čo sa týka jazdy, tam sa však na veľké divadlo netešte. Fiat je poháňaný motorom s objemom 569 kubických centimetrov a výkonom, a teraz si chyťte klobúky, šestnásť koní. Na čas na stovku sa ani nepýtajte, takové tady nevedeme.

Zdroj: Aiste Bolaffi

Tento Fiat je ideálnym autom pre ľudí, ktorí už nemusia pracovať. Teriganie sa po meste by vás asi rýchlo omrzelo. I keď treba povedať, že s takouto mašinou by ste zahviezdili iste pred každým nočným klubom.