Talianska polícia transportovala obličku. Na Huracáne 230 km za hodinu!

1453
Zdroj: Facebook.com

Orgány väčšiny ľudí sa do Lamborgini nedostanú ani ako súčasť ľudského tela. Tento, uložený v chladničke, poslúžil na dobrú vec. Predtým sa však odviezol v policajnom Huracáne.

Iba predvčerom sme písali o Lamborghini Huracán, ktoré prešlo pod vodou cez potopu na Floride. Dnes sa talianska automobilka vyznamenala úplne inak. Už je totiž potvrdené, že Huracán nie je iba ideálna ponorka, ale aj vozidlo na transport orgánov. Informoval o tom potrál En24.

Pol dňa cesty…

“Nepotrebujete superschopnosti, aby ste zachránili ľudský život. Stačí vám solidarita, technológia a efektivita,” hovorí talianska polícia v príspevku na Twitteri.

Z Ríma do Padovy je to približne 500 kilometrov a 5 hodín. Tak rozmýšľajme. Policajná eskorta? Príliš pomalé. Helikoptéra? Nedá sa. Ešte, že v garáži máme jeden Huracán s majákmi. Nejak takto pravdepodobne vyzerali myšlienkové pochody talianskej polície, ktorá dostala za úlohu pomôcť pri extrémne urgentnom transporte obličky, ktorá mala zachrániť život.

Pred približne týždňom zverejnila polícia v Taliansku tento klip, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani tvorcovia Kobry 11. Je o to mrazivejší, že ide o skutočný príbeh. Transport obličky si vyžiadal najprv návštevu nemocnice v Ríme, kde zdravotníci naložili mraziaci box do kufra Huracánu. Ako je zrejmé z videa, konštruktéri v závode pravdepodobne počítali s takýmto využitím, keďže mraznička sedela akurát. Potom sa policajné auto vydalo naprieč krajinou.

… za polovicu

Fascinujúce zábery ukazujú, že policajt skutočne nemal čas na “koblihu.” Podľa nášho názoru sa nesmel ani dovážiť dať ruku z volantu. Výsledok? Huracán túto cestu zvládol za trochu viac ako dve hodiny. Priemerná rýchlosť pritom predstavovala 230 km/h! Priemerná, nie maximálna! Ak by bola talianska polícia donáškovou službou, zásielka by nikdy nemeškala.

Mrkni naše nové video: