Lamborgini namiesto ponorky: Huracan prešiel zatopenou križovatkou

723

Hazard, ktorý vyšiel. Najlepšie auto do potopy nie je SUV, ale superšport. Aspoň tak to vyzerá na videu.

Huracán verzus hurikán. Východné pobrežie USA je momentálne sužované hurikánom Eta, ktorý naberá na intenzite. Rýchle nárazy vetra a množstvo vody, ktorá zaplavuje ulice. Tak to momentálne vyzerá na Floride. Ľudia sú uviaznutí v dopravných zápchach a na križovatkách, v ktorých strede je často aj niekoľko desiatok centimetrov vody. Na druhú stranu sa horko ťažko dostanú len vysoké autá ako SUV alebo Offroady. A Lamborghini Huracán…

Znie to šialene a je to šialené. Kto sa rozhodne prechádzať cez križovatku, riskuje okamžitý odpis svojho auta. Ak totiž motor namiesto vzduchu nasaje vodu, roztrhne ho. Chceli by ste to riskovať s autom za viac ako 200 tisíc? Tento Američan si trúfol.

Na videu vidíme žltý Huracán, ako si to ide cez najväčšiu vodu naprieč križovatkou. V momente, keď sa mu do cesty dostali odstavené autá, jednoducho bez rozmyslu zabočil do ešte hlbšej vody, až mu bola ponad strechu.

Dôvod, prečo prešiel pod vodou bezpečne je jednoduchý. Sanie motora sa nachádza vzadu. Inými slovami, predná maska rozrážajúca vodu nie je zároveň aj zdrojom vzduchu pre motor. Vďaka tomu nedostane Huracán pri náraze do vody “plný zásah.” Aj tak by sme však tento kúsok hodný obojživelníka druhýkrát radšej neodporúčali.

 

NEPREHLIADNITE: