Škoda Vision 7S na ďalšej skici! Palubná doska vyzerá ako…

782
Zdroj: Škoda

Koncept sedemmiestneho elektromobilu Vision 7S prinesie unikátne riešenie rozloženia sedadiel. Škoda ho odhaľuje postupne.


Ešte minulý mesiac automobilka z Mladej Boleslavi zverejnila prvé počítačové skice nového konceptu Vision 7S. Je čisto elektrický, je dizajnový a odvezie až 7 osôb. Navyše, ak bude nasledovať aktuálne trendy, bude aj SUV. To sme vedeli doteraz, pretože prvá skica zobrazujúca rodinu na palube bola zverejnená už minulý mesiac. Teraz na povrch vyplávala grafika zobrazujúca palubnú dosku. A tá vyzerá ako… Tesla?

Je výbornou správou, že Škoda k návrhu pristupuje s rozumom v prvom rade. Tak, ako sme zvyknutí. Ovládanie klimatizácie sa síce zdigitalizovalo a dostalo haptickú odozvu, no stále funguje na princípe otočných tlačidiel. Sú to ale vertikálne postavený displej a knipel namiesto volantu, ktoré náramne pripomínajú riešenia Modelu S a Modelu X (i keď tam verzie s kniplom majú obrazovky horizontálne). Na druhej strane, línie palubnej dosky sú jasným odkazom na typické línie automobilky s okrídleným šípom. Škoda predstaví celý koncept už 30. augusta a my budeme pri tom. Nezabúdajte nás odoberať.

Mrkni naše nové video: