Škoda Scala a Kamiq Monte Carlo poznajú svoje slovenské ceny!

987
Škoda Scala Kamiq Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Škodu Scala a Škodu Kamiq poznáme ako dve potentné autá na hraniciach nižšej strednej triedy. Teraz však dostávajú ešte jednu steroidovú injekciu v podobe emotívnych modelov Monte Carlo, ktorých bohatý zoznam výbavy konečne pozná svoje slovenské ceny.

A čo sa vlastne oproti štandardnej Scale zmenilo? Napríklad rámček masky chladiča medzi prednými Full LED svetlometmi je vo výbave Monte Carlo v lesklo-čiernom prevedení. Lesklé čierne sú aj časti prepracovaného predného nárazníka. Nápis ŠKODA, ktorý má Scala uprostred piatych dverí namiesto loga ako prvé sériové vozidlo určené pre európsky trh, je tentoraz v čiernej lesklej farbe.

Škoda SCALA Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Dynamický vzhľad má tiež interiér vozidla. Sedadlá s integrovanými opierkami hlavy sú výškovo nastaviteľné a majú špeciálny poťah Monte Carlo. Špecifický vzhľad má aj združený panel prístrojov. Multifunkčný športový volant tohto modelu je potiahnutý perforovanou kožou doplnenou o červené obšitie. Rovnaké obšitie sa nachádza aj na koženej hlavici radiacej páky a madle ručnej brzdy. Červená (alebo na želanie biela) je tiež farba LED ambientného podsvietenia interiéru. Ďalej vozidlo ponúka vnútorne čítacie LED lampičky, hliníkové kryty pedálov a nápisy SCALA na nástupných lištách a čierny strop.

Škoda SCALA Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Základná cena Škody Scala Monte Carlo 18 100 € s motorom 1.0 TSI, s výkonom 70 kW (95 k) a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou sa môže zdať ambiciózna, je však naprataná výbavou. Ponúka zatmavené bočné okná a sklo piatych dverí, špeciálny interiér Monte Carlo, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, asistent udržiavania jazdných pruhov, asistent núdzového brzdenia, lakťová opierka Jumbo-box, 4x USB-C, rádio Bolero s 8-palcovým displejom či Full LED predné a zadné svetlomety.

Škoda SCALA Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Sú tu aj vyhrievané predné sedadlá či vyhrievaný volant, zadné parkovacie senzory, bezkľúčové štartovanie, tempomat, svetelný a dažďový senzor či systém bezkľúčového odomykania a zamykania auta. Pasažieri si tiež užijú skvelý výhľad z auta vďaka panoramatickej streche a predĺženému sklu piatych dverí.

Škoda SCALA Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Kamiq „za dvacku“

Nová Škoda Kamiq je po modeli Yeti druhé SUV v histórii značky, ktoré automobilka ponúka v športovom variante Monte Carlo. Toto športovo-lifestylové označenie, ktoré je synonymom veľkej športovej histórie značky Škoda na francúzskej riviére, zmení Kamiq na ešte štýlovejšie vozidlo.

Škoda Kamiq Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Okrem charakteristických dvojdielnych Full LED predných svetlometov dodáva Monte Carlu výrazný dynamický vzhľad aj lesklý čierny rámček masky chladiča. Prvky predného nárazníka sú čierne, rovnako ako kryty vonkajších spätných zrkadiel, strešný nosič, prahy a nápis ŠKODA umiestnený na piatych dverách.

Škoda Kamiq Monte Carlo AUTOGRÁTIS

V sériovej výbave modelu Kamiq Monte Carlo sa nachádzajú sedemnásťpalcové čierne disky Volans, tónované sklá SunSet či panoramatické strešné okno. Športový vzhľad nového vrcholového prevedenia modelu KAMIQ, ktoré identifikuje špeciálna plaketa, dopĺňa okrem čierneho zadného difúzora tiež čierne označenie modelu či Full LED zadné skupinové svetlomety. 

Škoda Kamiq Monte Carlo AUTOGRÁTIS

O bezpečnosť a komfort na palube sa stará skupina asistentov, ako napr. asistent núdzového brzdenia, asistent udržiavania jazdného pruhu, svetelný a dažďový senzor, systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania, tempomat či vyhrievané sedadlá vpredu alebo vyhrievaný volant.

Škoda Kamiq Monte Carlo AUTOGRÁTIS

Majitelia nového modelu Kamiq Monte Carlo sa tiež môžu tešiť, že už v štandarde ponúkne dvojzónovú klimatizáciu, parkovaciu kameru, rádio Bolero s 8-palcovým displejom, špeciálny interiér Monte Carlo, ambientné osvetlenie v bielej farbe, lakťovú opierku Jumbo-box či napríklad bezdrôtový SmartLink s podporou Apple CarPlay.

NEPPREHLIADNITE: