Škoda Kamiq Monte Carlo doplní model Scala v rade športovo vyzerajúcich modelov

503

Škoda Kamiq Monte Carlo bude debutovať, rovnako ako Škoda Scala Monte Carlo, v dňoch 10. až 22. septembra na medzinárodnom autosalóne (IAA) vo Frankfurte nad Mohanom. Vrcholový stupeň výbavy modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019.

Nová Škoda Kamiq je po modeli Yeti druhé SUV v histórii značky, ktoré Škoda ponúka v športovom variante Monte Carlo. Toto meno označuje športovo-lifestylové verzie kompaktných vozidiel značky Škoda. Monte Carlo je synonymom veľkej športovej histórie slávnej rely, ktorá sa tu usporadúva už od roku 1911. Škoda na nej do dnešných dní oslavuje rad úspechov.

Limitovaná séria modelu Škoda Popular získala v roku 1936, ako prvý model automobilky, priezvisko Monte Carlo. Aktuálne ponúkané modely Fabia, Scala a Kamiq Monte Carlo ponúknu popri športových čiernych prvkoch tiež lepšiu výbavu.

Čierna

Popri charakteristických dvojdielnych Full-LED predných svetlometoch dodáva modelu Škoda Kamiq Monte Carlo výrazný dynamický vzhľad aj lesklý čierny rámček masky chladiča. Prvky predného nárazníka sú čierne, rovnako ako kryty spätných zrkadiel, strešný nosič, prahy a nápis Škoda umiestnený uprostred piatych dverí.

Kamiq Monte Carlo je k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu a ponúka v sériovej výbave sedemnásťpalcové a voliteľné osemnásťpalcové čierne kolesá z ľahkej zliatiny v špeciálnych dizajnoch.

Súčasťou výbavy sú aj tónované sklá Sunset alebo panoramatické strešné okno. Športový vzhľad nového vrcholového prevedenia modelu Kamiq, ktoré identifikuje tiež špeciálna plaketka, dopĺňa čierny zadný difúzor, čierne označenie modelu a Full-LED zadné skupinové svetlá.

Dynamiqa

V interiéri ponúkne Škoda Kamiq Monte Carlo vodičovi a spolujazdcovi športové sedadlá v špeciálnom dizajne, ktoré sú výškovo nastaviteľné a disponujú integrovanými hlavovými opierkami.

↓ NEPREHLIADNITE ↓

Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou kožou, a rovnako ako hlavica riadiacej páky a madlo páky ručnej brzdy, je obšitý červenou niťou. Červené je aj ambientné LED osvetlenie, ktoré osvetľuje stredový panel, odkladacie schránky vo dverách, kľučky dverí a priestor pre nohy. Okrem toho disponuje KAMIQ MONTE CARLO aj LED čítacími lampičkami.

Dekoračné lišty a prístrojový panel majú špecifický dizajn, výduchy ventilácie v prístrojovej doske majú chrómový dekor, kryty pedálov majú hliníkový dizajn. Interiér dopĺňajú špeciálne koberčeky, nápisy KAMIQ na prahových lištách a čierny strop. Verejnosti sa novinka predstaví na autosalóne IAA 2019 vo Frankfurte nad Mohanom od 10. do 22. septembra 2019 v hale 3.0 na stánku A11. Na trh bude model uvedený v štvrtom štvrťroku 2019.