Škoda FUNstar mieri na stretnutie GTI pri Wörthersee

881

Škoda Akadémia na GTI Treffen pri Wörthersee v roku 2014 doniesla koncept CitiJet, ktorý pôsobil ako športový roadster pre mladých ľudí. Dnes mladoboleslavská automobilka predstavila nové dielo, ktoré poputuje na tohtoročné stretnutie fanúšikov GTI.

Project nesie meno Škoda FUNstar a pozeráte sa na výherný návrh dizajnu spomedzi podaných osemdesiatich štyroch. Práce na zaujímavo sfarbenom pickupe začali v spoluprácii s mladými študentmi v septembri 2014. Karoséria je dominantne lakovaná dvojfarebne bielou a bledosivou, ktorým na určitých prvkoch sekundujú bledozelené akcenty. Dvojfarebne sú vyhotovené aj 18” disky z Octavie RS. Absenciu zadných pilierov majú pevnostne vyvážiť zosilnené bočné panely a rozšírené B-stĺpiky. Podlahu korby tvorí nehrdzavejúca oceľ.

Podľa prvotného plánu mal byť použitý benzínový štvorvalec 1.8 TSI, avšak táto idea bola zavrhnutá pre nedostatok motorového priestoru. Preto sa sem dostala menšia jedna-dvojka s výkonom posunutým na 123 koní spolupracujúca so sedemstupňovou dvojspojkou DSG.

Exteriérová farebná kombinácia sa rozšírila aj do kabíny, kde sa to len tak hemží bielymi obkladmi, miestami doplnenými zelenou. V interiéri sa nachádzajú tiež športový volant i sedadlá, audiofilov poteší 1 400-wattová sústava reproduktorov so subwooferom s výkonom 200 W.

Na tohtoročné stretnutie GTI pri jazere Wörthersee si Škoda znovu pripravila nekonvenčný koncept vytvorený v spoluprácii s mladými učňami.