Sedemmiestne SUV od Porsche na prvých obrázkoch. Brali by ste ho takéto?

3033
Zdroj: kolesa.ru

Veľa z nás túži po vozidle od známej stuttgartskej značky. Ale veľa z nás túži aj po praktickom vozidle z dielne renomovaného výrobcu športiakov – a automobilka o tom veľmi dobre vie približne od momentu, keď ju model Cayenne vytiahol na predajný piedestal. Cayenne je však zjavne na rok 2021 príliš malý.

Tí starší z vás si ešte budú pamätať na ten oheň na streche, ktorý sa rozpútal po počiatku predaja Cayennu. Opustilo Porsche svoje tradície? Bude už ponúkať len SUV a zarábať “rýchle prachy”?

Zdroj: kolesa.ru
Zdroj: kolesa.ru

Prospešná expanzia

Kto si pokladal túto otázku, bol paranoidný – a zároveň mal pravdu. Totiž, je pravdou, že po uvedení Cayenne onedlho nasledoval model Macan, čo bolo ďalšie SUV. No medzitým predaj týchto vozidiel dokázal financovať rozvoj automobilky do ďalších kategórií – aj vďaka Cayennu vznikla Panamera, Taycan, či nepreberné množstvo derivátov Caymanu, Boxsteru a 911, ktoré dnes poznáme.

Neprekvapí – najmä so stúpajúcou konkurenciou z radov opulentne luxusných SUV, akou je Rolls-Royce Cullinan, nové, gigantické BMW M či Bentley Bentayga – že Porsche taktiež poškuľuje po niečom, čo má mať sedem sedadiel. Ako uvádza portál Motor1, prezradiť tieto plány mali díleri. A my vieme, že portálu Kolesa.ru nestačí nič viac, ako pár špekulácií, aby dali dokopy realistické zobrazenie budúceho modelu. Čo na to hovoríte?

Mrkni naše nové video: