Replika Veyronu z Hondy Civic je skvelý spôsob, ako byť nenávidený všetkými

4857

Tento smutný, oranžovo-čierny výtvor je úplne všetko, po čom by mohol bežný smrteľník túžiť: Bugatti Veyron s VTEC-om pod prednou kapotou. Tiež nechápeme a premýšľame nad motívom, no táto vec zjavne existuje a je na predaj za smiešnych 4500 dolárov. 

Hej, smiešnych. Občas sa totiž stane, že to niekto s pokusom o repliku trocha prepískne a výsledok vyzerá trocha smiešne, asi ako Ferrari postavené z Peugeotu 406 Coupé. Ale ako veľmi musíte byť smiešni, aby ste si kúpili repliku Bugatti Veyron postavenú na Honde Civic z roku 1993?

Motív, my chceme motív, to je úplne všetko.

Zabite to, kým sa to rozmnoží

Nebudete tomu veriť, no táto úprava Civicu nie je žiaden výdobytok jednotlivca. Je to kit, ktorý sa skutočne oficiálne predával, konkrétne pred ôsmimi rokmi. Firma, ktorá tento pokútny paškvil vypustila do sveta sa nazývala „Fiberglassdesign4you“ (LaminátovýDizajnPreVás) a miestom výroby bola Florida, krajina netušených možností.

Nie, prosím, nie, stačilo!

Čo sa týka jazdných výkonov, musíme vás sklamať: maximálka 432 kilometrov za hodinu bude v tomto Civicu možná asi len voľným pádom.

Panebože, toto je fakt dementný nápad.

Stále je tu však relatívne ľahká karoséria a v nej osadený vysokootáčkový štvorvalec VTEC, takže o zábavu máte postarané najmenej do momentu, kým sa vám to celé začne rozpadať pod zadnicou.

Jediná dobrá vec na aute a aj tú namaľovali na oranžovo.

Pravdepodobne to však nebudete ani počuť, pretože ako správna tunerská gebuzina je aj tento Civic natrepaný reproduktormi až po vrch. Kolotočársky dojem z interiéru ešte dopĺňa sériová palubná doska (mohlo to byť horšie, mohla byť aj oranžová) a niečo, čo sa veľmi snaží napodobniť exkluzívny Nardi volant.

Dotyk úrovne.

Venujme však tiché uznanie aspoň tomu, že je to jedno z mála amerických áut s manuálnou prevodovkou.

Tak detičky, takto vyzerá nádorové ochorenie interiéru auta.

O čo tu preboha ide?

Najväčšou otázkou, ktorá sa v súvislosti s CivicGatti vynára na povrch je teda motív. Toto auto sa absolútne nesnaží skryť svoj pôvod v Civicu (má to napísané aj na sedadlách), no zároveň je plné odkazov na Bugatti Veyron, ako napríklad jeho dvojfarebná schéma, či… alebo… Nie, fakt netušíme.

O.K.

Nevieme, prečo to vzniklo. Väčšinou, keď niekto robí repliku, je to preto, lebo chce niekoho obalamutiť, ale s týmto by ste to nedokázali ani po totálke a úplne na mol.

Ide však nepochybne o jeden z dôkazov, že svet je aj dnes úžasné miesto. Nemyslíte?

NEPREHLIADNITE: