Renault predstavuje limitovanú edíciu Capturu. Má ponúknuť lepšiu priechodnosť terénom

823

Novinka ponesie meno Renault Captur Helly Hansen Special Edition. Ponúkať sa bude v piatich rôznych lakoch karosérie, a to ohnivá červená, šedá, čierna, karamelovohnedá a tiež vo farbe slonovej kosti. Podľa vkusu si môžete objednať strechu lakovanú do čiernej alebo farby slonovej kosti alebo nechať vo farbe karosérie. Celkový dojem z exteriéru ešte umocnia 17-palcové čierne zliatinové disky s diamantovým efektom.

Táto špeciálna edícia však nie je len o nových farbách. Štandardne sa do tohto Capturu bude montovať aj systém Extended Grip, ktorý zabezpečí lepšiu priechodnosť snehom, blatom, pieskom či inými nepriaznivými podmienkami. Na pohon si možno zvoliť ktorýkoľvek agregát z ponuky, tzn. benzínový trojvalec 0.9 TCe 90 alebo štvorvalec 1.2 TCe 120, kombinovaný s automatom EDC. Pred naftychtivých tu je 1.5 dCi 90 s manuálnou prevodovkou alebo dvojspojkou EDC.

O luxus v kabíne sa starajú vyhrievané predné sedadlá, automatická klimatizácia či multimediálny systém R-Link. Sú tu aj elektricky sklápateľné zrkadlá a hmlové svetlá s funkciou natáčania do zákrut.

Captur v limitovanej edícii Helly Hansen sa v Európe objaví už počas júna, prvé vozidlá si zákazníci preberú v septembri. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Francúzska automobilka Renault v spolupráci s Helly Hansen, firmou ponúkajúcou športové či outdoorové oblečenie, prinesie na trh model Captur v limitovanej edícii.