Renault odhaľuje nový Mégane! Prvé fotky nechtiac prezradili veľkú zmenu

3614
Zdroj: Renault

Na konci roka predstaví Renault veľmi dôležitú novinku, ktorá bude v budúcich rokoch určovať smer značky. Je to Mégane E-Tech Electric, elektrický kompaktný automobil, ktorý bude priamo konkurovať Volkswagenu ID.3 a jeho koncernovým súrodencom, ale v muške bude mať aj taký Hyundai Kona Electric.

Prekvapenie nám pripravili nielen snímky exteriéru, ale paradoxne najmä snímka interiéru, ktorá na palubnom počítači dokazuje, že pôjde o kríženca hatchbacku a SUV.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Hovoríme presnejšie o tomto. Horatio, prblíž to:

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Medzi SUV a hatchbackom

Megane bude mať osobitný dizajn, ktorý je do veľkej miery inšpirovaný konceptom Mégane eVision. Auto staví na dynamickú stavbu karosérie, presne na polceste medzi hatchbackom a SUV.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Francúzska automobilka aktívne pripravuje podhubie na príchod vozidla pomocou hŕstky teasingových fotografií. Mégane E-Tech Electric prvýkrát použije nové logo značky. Interiér je vybavený dotykovou obrazovkou orientovanou na výšku a digitálnym združeným prístrojom.

Renault dodáva, že systém infotainmentu bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Google. Kompaktný automobil bude založený na platforme CMF-EV, ktorú už používa Nissan Ariya, a bude ponúkať tri veľkosti batérií: 40, 60 alebo 87 kWh pre dojazdy od 300 do 550 km. Renault Mégane E-Tech Electric sa začne predávať začiatkom roka 2022.

Mrkni naše nové video: