Aktualizované: Renault Clio dostal limitovanú edíciu Lutecia. Vieme, či príde aj na Slovensko

753
Zdroj: Renault

Limitovaná edícia úspešného Clia bude spočívať hlavne v unikátnom dizajne.

Clio je jedným z najúspešnejších modelov francúzskej značky. Po zrušení ostrého modelu RS pre ekologické dôvody jeho ikonickosť trochu opadla. Renault však prišiel s niečím, čo ich malému hatchbacku opäť dodá punc výnimočnosti. Uviedol limitovanú edíciu a vsadil na to, čo dnes zohráva azda tú najdôležitejšiu úlohu pri výbere auta. Dizajn.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Limitovanú edíciu si nebude môcť kúpiť hocikto. Napríklad v Spojenom kráľovstve bude jej predaj obmedzený len na 300 kusov. Jej názov je odvodený z historického názvu Paríža, ktorý sa po latinsky nazýval Lutécia. Auto dostane nielen unikátny dizajn, ale aj viac základnej výbavy.

Najviditeľnejšou novinkou je lak s názvom Diamond Black, tmavšie zadné okná a prvky s mosadzným zafarbením. Ozaj, a auto bude jazdiť na nových 17-palcových diskoch.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Z výbavy bude v základe dostupná klimatizácia, ambientné osvetlenie a veľká 9,3-palcová obrazovka multimédií. Limitovaná edícia bude dostupná výlučne s jednolitrovým preplňovaným benzínovým motorom s výkonom 89 koní doplneným manuálnou prevodovkou. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 12,2 sekundy rozhodne nebude najrýchlejším na križovatke. No o to ani nepôjde.

Zdroj: Renault
Zdroj: Renault

Ak sa už teraz zaujímate o to, či sa táto špecialitka dostane aj k nám, zatiaľ vám to povedať nevieme. Informáciu zisťujeme a v krátkej dobe doplníme.

DOPLENÉ

Renault Clio v limitovanej edícii Lutecia na Slovensko nepríde. Aspoň teraz. Ako pre Autográtis uviedla PR manažérka značky Renault pre Slovenskú republiku, Ivana Obadalová, v tejto chvíli sa s uvedením limitovanej série Lutecia na náš trh nepočíta.

Mrkni naše nové video: