Range Rover SVAutobiography je najluxusnejšie SUV na svete

90

Range Rover SVAutobiography je zvonka odlíšený dvojfarebným lakovaním so Santorini Black navrchu, pričom farbu spodnej časti si môže zákazník vybrať z palety deviatich lakov. SVAutobiography charakterizuje tiež chrómové vyhotovenie prednej masky a upravený nápis Range Rover na kapote, vzadu ho pripomína odznak a v prípade najvýkonnejšej verzii disponuje aj štvoricou koncoviek výfukového potrubia.

Zmysel pre detail
Interiér je prepracovaný do najmenšieho detailu. Nájdete v ňom množstvo drevených prvkov v kombinácii s koženým čalúnením a hliníkovými obkladmi. Nový je volič automatickej prevodovky, niektoré ovládače spolu s pedálmi dostali navyše zaujímavé vrúbkované vyhotovenie. Zadní pasažieri majú okrem štandardných tabletov pred sebou aj výsuvné stolíky a dokonca chladničku. Vrcholom luxusu pri tomto SUV je príručný manuál s koženou obálkou a lesklý prívesok na kľúče Autobiography s vrúbkovaním.

Outdoorový spoločník

V rámci batožinového priestoru je možné si priplatiť za klzkú podlahu vypracovanú z hliníka a dyhy, ktorá má uľahčiť nakladanie a vykladanie batožiny. Divízia pre SVAutobiography vyvinula tiež zaujímavé tzv. event seating (doslova udalostné sedenie), ktoré možno jednoducho rozložiť na spodnú časť dvier kufra. Je tvorené z kože a vysoko pevnostného hliníka a umožňuje sedenie pre dvoch dospelých ľudí.

Najsilnejší Range Rover vôbec
Vlajkovú loď možno poháňať vidlicovými šesťvalcami aj osemvalcami. Výkonovým vrcholom je verzia V8 Supercharged, ktorá predstavuje 5,5-litrový vidlicový motor typu V8 s prepĺňaním mechanickým kompresorom. Podobne ako “športový” model Range Rover Sport SVR aj tento typ má až 550 koní a 680 Nm. Na rozdiel od neho však zvládne klasické zrýchlenie “až” za 5,5 sekundy a maximálnu rýchlosť 225 km/h. Motor je spriahnutý s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF, pričom výrobca tvrdí, že o 40 k a 55 Nm vyššia sila agregátu spotrebu neovplyvnila.

Len pre superbohatých
Range Rover SVAutobiography príde na trh tento rok v lete a vo Veľkej Británii má jeho cena začínať na £148 900 (zhruba 205 tisíc eur).

Špeciálna divízia Special Vehicle Operations automobilky Jaguar Land Rover predstavila superluxusnú výbavu SVAutobiography pre model Range Rover.