Premiér pritvrdzuje vo vyhrážaní voči autodopravcom

1473
Zdroj: TASR

Štrajk autodopravcov, ktorý začal minulý týždeň v utorok pred obedom, vyvrcholil do blokády ciest a hraničných prechodov. Premiér Peter Pellegrini navrhuje autodopravcom stretnutie a následné rokovanie, no len pod podmienkou, že budú sprejazdnené všetky blokované úseky ciest. Túto výzvu okorenil na tlačovej besede vyhrážkou.

Do hodiny od sprejazdnenia hraničných priechodov a všetkých úsekov ciest je vláda SR pripravená rokovať s predstaviteľmi autodopravcov. Vyhlásil to v pondelok po stretnutí s príslušnými ministrami a prezidentom policajného zboru Milanom Lučanským premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Zdroj: SME
Zdroj: SME

Zdôraznil, že sú oblasti, o ktorých sa dá rokovať, avšak na vec sa treba pozrieť komplexne. Podotkol však, že nedovolí, aby si niekto bral za rukojemníkov občanov Slovenska.

„Štát má presnú evidenciu každého motorového vozidla, ktoré blokuje cestné prechody a táto evidencia bude poskytnutá všetkým slovenským firmám, ktorým vznikne škoda v štrajku. Tak, aby mali možnosť žalovať tých, ktorí škodu spôsobili,“ dodal na tlačovej konferencii premiér Peter Pellegrini.
Zdroj: Tlačová agentúra SR