Poznáme slovenské ceny Cupry Formentor! Uvádzacia First Edition sa naozaj oplatí

1268
Zdroj: TS Cupra

Myslím si, že predstavovať Cupru by bolo zbytočné – aj keď sa koncern tvári, že je to úplne nová značka. Svojím spôsobom aj áno, no doteraz sme ju poznali skôr ako divíziu rýhlejších SEATov. Jej prvý samostatný model – Cupra Formentor – je však už aj na slovenskom trhu. Pozrite sa, čo ponúkne a za koľko!

Cupru máme veľmi radi z jedného jednoduchého dôvodu. Sú to skrátka ešte o kúsok vylepšené SEATy, ktoré sú zvyčajne tým najlogickejším, čo VW Group ponúka. Formentor by však mal byť trocha o inom, tak sa naň poďme pozrieť.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Mys dobrej nádeje

Ešte predtým, ako si na seba vysypeme čísla, kvôli ktorým ste klikli na tento článok, si povieme niečo o tom, čo si vlastne idete kupovať. Formentor je niečo medzi SUV a kupé (ako inak), stavia na koncernovej modulárnej platforme a pod kapotou hniezdi predovšetkým prepĺňaný dvojliter z rodiny EA888, civilistom známejší ako 2,0 TSI.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

V základnej verzii – zatiaľ jedinej motorickej, ktorá sa u nás ponúka – stačí na 228 kW (310 koní), ktoré prenáša na cestu cez sedemstupňové DSG a pohon všetkých štyroch kolies. Ale to je len špička ľadovca, pretože Formentor má v budúcnosti poháňať až 7 motorov!

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Predpredaj prvého čisto Cupra modelu je na Slovensku spustený od pondelka 2.11.2020. Uvádzaciu ponuku tvorí vrcholová verzia Formentor Veloz horeuvedenou motorizáciou, v ktorej výbave by sme našli také fajnotky, ako adaptívny podvozok DCC s plynulým nastavovaním tlmičov, škrupinové predné sedadlá s poťahmi CUPRA Top, multifunkčný volant Supersport, navigačný System PLUS s rádiom a touchscreenom s veľkosťou 12″, zadná parkovacia kamera, prediktívny adaptívny tempomat a aj také pohodlnosti, ako je bezklúčový prístup Kessy. Klimatizácia? Jasné, trojzónová.

Takýto Formentor by vás aj s dépéháčkou vyšiel na celkom pekných 46 850 €, lenže je tu aj uvádzacia verzia First Edition, ktorá platí na objednávky zadané do výroby do konca novembra. Vo First Edition nájdete navyše ešte vyhrievané predné sedadlá a volant, elektrické dvere batožinového priestoru, 4-kamerový systém sledovania okolia vozidla a Full Link podporu pre infotainment. Tento celý balíček schopností môže byť váš už za 45 900 €, čo naozaj stojí za pozornosť.

Nenechala vás táto ponuka chladným? Nečudujeme sa, ale poradíme vám, čo s tým ďalej: Cupru Formentor Veloz First Edition je možné objednať u ktoréhokoľvek z desiatich Cupra špecialistov na Slovensku.

NEPREHLIADNITE:

NEPREHLIADNITE: