Nový Ford Ranger predstavený: Bude väčší a dostane V6

607
Zdroj: Ford

Novú generáciu globálneho pikapu Ford Ranger predstavili po 11 rokoch. Downsizing nie je cítiť.

Ford Ranger je jediným pikapom s modrým oválom, ktorý u nás dostanete. Automobilka predstavila novú generáciu po 11 rokoch a rozdiel je viditeľný. My Európania si však naňho počkáme.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Rozoznať nový Ranger od toho starého je veľmi jednoduché. Ten nový má prepracovanú prednú masku, ktorá je gigantická a veľmi robustná. Denné svietenie je v tvare písmena C a svetlomety sú nielen Full LED, ale aj matrixové. Ale nejde len o dizajn. Nový Ranger bude väčší.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Rázvor v automobilke natiahli až o 5 centimetrov. To sa odrazí najmä na sedení vzadu, kde cestujúci dostanú viac miesta. Konštruktérom sa to podarilo presunutím prednej nápravy viac dopredu. Zlepšil sa teda nielen názvor, ale aj nájazdový uhol.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Odkladací priestor narástol tiež, a to o rovnakých 5 centimetrov. Ale tentokrát na šírku. Na korbu auta sa zmestí napríklad aj europaleta a aby sa s nákladom manipulovalo jednoduchšie, za zadnou nápravou sa nachádzajú malé schodíky štýlovo zapracované do karosérie.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Interiér nového Rangera vôbec nevyzerá ako v úžitkovom automobile. Pozerať sa budete na digitálny prístrojový panel a obrazovku multimédií s obrovskou 12-palcovou uhlopriečkou. Fungovať bude na systéme SYNC4, ktorý opäť posunie užívateľský zážitok na novú úroveň. Podporovať bude aj prepojenie so smartfónom, cez ktorý budete vedieť ovládať celý rad funkcií, vrátane osvetlenia exteriéru.

Zdroj: Ford
Zdroj: Ford

Pod kapotu sa dostane nový naftový 6-valec s objemom troch litrov, zatiaľ bez bližšie špecifikovaného výkonu. Okrem neho bude možné objednať Ranger s dvojlitrovým dieselom prepĺňaným jedným alebo dvomi turbami. Prevodovky budú dve, jedna manuálna šesťstupňová a jedna desaťstupňová automatická.

Výroba nového Rangera sa spustí na začiatku roka 2022. Schádzať bude z liniek v Thajsku a Juhoafrickej republike. Do Európy by sa mal dostať až na začiatku roka 2023. Ford Ranger zároveň poslúži ako základ pre nový Volkswagen Amarok. Partnerstvo Ford-Volkswagen tak bude o to užšie.

Mrkni naše nové video: