Niekto dal 518-koňový elektromotor do Alfy Romeo Giulia GT. Už sa nebojíme budúcnosti

3169

Alfa Romeo Giulia GT je vozidlom, ktoré už nikto nevyrobí a nehomologuje, aj keby veľmi chcel. Šikovné maličké kupé z polovice šesťdesiatych rokov v sebe sprája jazdnú vytriebenosť, zmysel pre proporcie a – pre Alfu Romeo typickú – dušu a vášeň. No a teraz, po 55 rokoch, prichádza v elektrickom!

Vyrába to niečo, čo si hovorí Totem Automobili a ak ste fanúšikmi špagiet a elektromobilov, mali by ste teraz spozornieť. Namiesto obvyklého radového štvorvalca je pod kapotou 50,4 kWh kvapalinou chladený akumulátor poháňajúci elektromotor s výkonom 518 koní.

Zdroj: TopSpeed.com

Spoločnosť Totem tvrdí, že batéria je jednou z najľahších na svete. Váži len okolo 350 kilogramov a dáva Giulii dojazd okolo 320 kilometrov. Tým, čo je však na elektrickej Giulii najdôležitejšie, sú jej dynamické údaje. Totem tvrdí, že z nuly na stovku sa táto kráska dostane už za 3,4 sekundy, čo je hodnota, o ktorej mohol originál len snívať.

Zdroj: TopSpeed.com

Každé auto začína svoju životnú púť ako skutočná, originálna Giulia GT Junior, ktorá je následne rozobratá a trocha inak pretvarovaná. Slušný nášup výkonu znamená aj zodpovedajúcu úpravu tuhosti karosérie, z ktorej sa z originálu používa len 10 percent. Zvyšok karosérie je nahradený vlastnou hliníkovou konštrukciou a panelmi z uhlíkových kompozitov spoločnosti Totem.

Zdroj: TopSpeed.com

Každá konverzia je šitá na mieru vlastníkovi a každý detail je možné prispôsobiť vašim požiadavkám. Teda, ak na to máte! A čo je horšie, či na to máte sa dozviete až vtedy, keď jednu budete chcieť. Do sveta sa totiž dostane len 20 kusov a každý jeden bude skutočný unikát.

NEPREHLIADNITE: