Na tomto Porsche jazdil Pablo Escobar. Teraz môže byť vaše, ak máte 2 milióny

305
Zdroj: duPont

Vedeli ste o tom, že Pablo Escobar bol vášnivým zberateľom áut? On si už na nich nezajazdí, ale vy môžete. Porsche 911 RSR z roku 1974 dostalo masívnu cenovku.

Okej, trochu čierneho humoru na začiatok. Porsche 911 je exkluzívnym autom. Prípona RSR (RennSport Rennwagen) z neho robí absolútne výnimočné traťové vozidlo. A teraz si predstavte, že ho vlastnil aj drogový kráľ Pablo Escobar. Spoločnosť duPont predáva jeho výnimočný model za 2,2 milióna dolárov.

Zdroj: duPont
Zdroj: duPont

Porsche 911 RSR bolo pôvodne vyvinuté na severoamerické preteky International Race Of Champions. Vyrobili iba 15 kusov, ktoré okamžite nabrali na hodnote. Pod kapotou sa skrýva trojlitrový radový šesťvalec s výkonom približne 230 koní prepojený s kolesami päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Model Narkokinga v béžovej farbe má najazdených vraj iba 360 kilometrov. Hm, po toľkých pretekoch… Žeby niekto stáčal kilometre?

Zdroj: duPont
Zdroj: duPont

Aj vás zaujali nápisy Fittipaldi na čelnom skle a iných častiach auta? Tie tam neboli od začiatku. Po Escobarovej smrti v roku 1993 prešlo auto viacerými rukami. Jedny z nich auto zreštaurovali do pôvodného stavu, avšak pridali práve Fittipaldiho prvky. Emerson Fittipaldi je totiž jedným z najznámejších pretekárov F1 a najmladším víťazom svojej doby. Jeho motoršportové začiatky boli spojené aj s automobilkou zo Stuttgartu. V roku 1973 sa objavil aj za volantom modelu 911 RSR. Odvtedy sa táto športová úprava spája s ním.

Zdroj: duPont
Zdroj: duPont

Že bol Escobar vášnivým zberateľom áut, to nám na Netflixe nepovedali. Skutočnosť však je, že okrem tejto famóznej 911 RSR z roku 1974 vlastnil aj Mercedes S600 Pullman a Porsche 356, ktoré úspech automobilky započalo.