MINI Cabrio Sidewalk chce stiahnuť pohľady z chodníkov na cesty

224

S individuálnym dizajnom a špeciálnymi prvkami výbavy má nové MINI Cabrio Sidewalk ideálne predpoklady na to, aby v mestskom prostredí pritiahlo všetky extrovertné pohľady. Špeciálna verzia prémiového malého otvoreného vozidla dostane na výber z trojice motorov.

Verzie farieb exteriéru, dizajn skladacej strechy, spracovanie obkladov a doplnkov interiéru vytvorených iba pre tento špeciálny model, ako aj viaceré špeciálne dizajnové doplnky dodávajú modelu MINI Cabrio Sidewalk neodolateľnú charizmu. BMW to s týmito drobcami jednoducho vie…a kúpia si ho aj ľudia, ktorí už jeden kúsok doma majú.

S modelom MINI Cabrio Sidewalk sa tradičnému britskému výrobcovi prémiových automobilov opäť podarilo vytvoriť atraktívne spojenie charakteristických motokárových jazdných vlastností a exkluzívnej atmosféry, ktorá prirodzene dotvára výnimočný zážitok z jazdy s otvorenou strechou a nasávania telu prospešného vitamínu D.

Cool jednorožec

Aj v aktuálnej generácii je MINI Cabrio jediným modelom s otváracou strechou v segmente malých prémiových vozidiel. Okrem svojej výnimočnej pozície na automobilovom trhu dodáva MINI Cabrio Sidewalk aj ďalšie extra prvky exkluzivity. Okamžitú rozpoznateľnosť zaručuje použitie modrej metalízy Deep Laguna, ktorá sa prvý raz dostala na špeciálny model značky MINI.

Nápadné modré lakovanie intenzívne zvýrazňuje mohutné plochy karosérie. Športový charakter otvoreného štvorsedadlového vozidla podčiarkujú špeciálne pásy na kapote s okrajmi v kontrastnej farbe.

NEPREHLIADNITE:

Na požiadanie sa nové MINI Cabrio Sidewalk dodáva nalakované jednou z metalických farieb ako čierna Midnight Black, biela White Silver, čierna Enigmatic Black, sivá Moonwalk Grey či sivá Thunder Grey. Kryty vonkajších spätných zrkadiel majú vždy farbu vozidla.

„Som totiž klasik.“

Textilná strecha MINI Yours Sidewalk ponúka ochranu pred dažďom či v momentoch, keď slnko páli jednoducho prisilno. Táto verzia mäkkej textilnej strechy, špeciálne navrhnutej pre tento model, sa elektricky otvorí alebo zatvorí za 18 sekúnd a nachádza sa na nej umelecky vtkaná grafika šípok.

Samozrejme, v kvalitnom vyhotovení od špeciálnej zákazkovej divízie MINI Yours. Medzi dizajnové prvky vyvinuté špeciálne pre model MINI Cabrio Sidewalk patria aj 17-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkých zliatin Scissor Spoke. Nezameniteľnú príťažlivosť modelu dotvárajú plakety pod bočnými smerovkami s označením modelu Sidewalk.

Kožený salónik na chodník…..čo??

Špeciálny model dostal aj prahy dverí z brúseného hliníka s nápisom Sidewalk. Posádka sedí na sedadlách s koženým čalúnením vo verzii MINI Yours Leather Lounge Sidewalk…áno, skutočne sa tak volajú. Antracitový kožený poťah dopĺňa kontrastné prešívanie v kombinácii modrej farby Petrol a žltej Energetic Yellow.

Individuálny štýl dotvárajú lemy v modrej farbe Petrol a logo Sidewalk. Držadlá a lakťové opierky na dverách dostali tmavé lemy modrej farby Petrol a žlté prešívanie Energic Yellow.

Špeciálny vzhľad dostali v modeli MINI Cabrio Sidewalk aj povrchy interiéru. Podsvietenú ozdobnú lištu na strane spolujazdca čiernej farby Piano Black dopĺňajú modré a strieborné prvky. Modrú farbu Petrol dostal aj eliptický prvok na výplni dverí. Výnimočný nádych interiéru špeciálneho modelu dotvára aj športový kožený volant s kontrastným prešívaním a s decentným logom Sidewalk v spodnej časti.

V spojení s úrovňou výbavy Sidewalk Chili sa v špeciálnom modeli nachádzajú aj prvky ako LED svetlomety, LED hmlovky, balík interiérového osvetlenia, ako aj jazdné režimy MINI Driving Modes, automatická klimatizácia, výškovo nastaviteľné sedadlo spolujazdca a balík odkladacích priestorov.

Drzáň

Ponuku pohonov pre nové MINI Cabrio Sidewalk tvoria tri benzínové motory s technológiou MINI TwinPower Turbo. Nové MINI One Cabrio Sidewalk dodáva z 1,5-litrového 3-valcového motora výkon 75 kW/102 koní. Nové MINI Cooper Cabrio Sidewalk tiež poháňa 1,5-litrový 3-valcový motor, no už s vyšším výkonom 100 kW/136 k. Športovejší zážitok z čerstvého vzduchu poskytuje v modeli MINI Cooper S Cabrio Sidewalk 4-valcový 2-litrový motor s výkonom 141 kW/192 k.

Všetky motory sa štandardne dodávajú so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Do nových modelov MINI Cooper Convertible Sidewalk a MINI Cooper S Convertible Sidewalk sa na požiadanie montuje aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic. Nový model MINI Cooper S Convertible Sidewalk môže na požiadane alternatívne dostať aj 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku Steptronic Sport, ktorá poskytuje ešte rýchlejšiu zmenu prevodových stupňov a umožňuje aj radenie páčkami pod volantom.

Na zvýšenie komfortu, zábavy z jazdy a spontánneho potešenia z otvorenej strechy je pre všetky verzie okrem štandardnej výbavy ešte k dispozícii aj široká ponuka na želanie dodávaných doplnkov.