MG HS je na Slovensku! Má atraktívnu cenu a obrovskú základú výbavu

1541
Zdroj: MG

Britská automobilka MG priniesla na Slovensko ďalší model. Po plug-in hybridnom EHS príde aj jeho spaľovacia verzia. Základná cenovka so sebou nesie kopu výbavy.

Návrat MG do kontinentálnej Európy je relatívne čerstvý. Automobilka sa rozhodla pre útok modelmi z radu Crossoverov, ktoré sú stále najrýchlejšie rastúcim a stále obľúbenejším segmentom medzi zákazníkmi. Čerstvo uvedené HS je spaľovacím modelom s cenou, ktorá začína na sume 26 970 eur.

Zdroj: MG
Zdroj: MG

Nie je najlacnejšie, no ponúka veľa

S cenou takmer 27 tisíc eur nie je MG HS najlacnejšie na slovenskom trhu. Zákazníka však chce zaujať aj neobvykle bohatou výbavou. Už v základnej výbave v ňom dostanete napríklad parkovacie senzory vpredu aj vzadu, vyhrievanie predných sedadiel či navigáciu.

Zdroj: MG
Zdroj: MG

Naopak, najvyššia výbava vás vyjde na 31 790 eur a príplatky takmer neexistujú. Každé z farebných vyhotovení je súčasťou ceny a dokúpiť sa dá jedine ťažné zariadenie, gumené koberčeky, extra sada zimných kolies či paket Style s rôznymi vizuálnymi zmenami. Azda jedinou nevýhodou je, že automatická klimatizácia je dostupná až v najvyššej výbave.

Jedna-päťka pod kapotou

Všetky výbavové stupne sú dostupné výlučne s motorom 1,5 TGI, ktorý poskytuje výkon 162 koní a poháňa len prednú nápravu. MG HS dostanete so šesťstupňovou manuálnou alebo sedemstupňovou automatickou prevodovkou.

Zdroj: MG
Zdroj: MG

Sedemročná záruka

Ku každému modelu HS poskytuje MG záruku sedem rokov alebo 150 tisíc kilometrov. Aká je plug-in hybridná verzia EHS? Na to sme sa pozreli v našom videu…