Mercedes-Benz EQA bude najmenším elektrickým SUV značky – práve podstupuje testy

355
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz na medzinárodnej výstave automobilov v roku 2017 prostredníctvom štúdie EQA ukázal kompaktný model EQ. Sériová verzia plne plnoelektrického brata modelu GLA bude mať svoju premiéru koncom roka. Prototypy Mercedes-Benz EQA sa práve podrobujú zimným skúškam na ďalekom severe.

Nová trieda GLA ako ôsmy model dopĺňa aktuálnu generáciu kompaktných vozidiel od značky Mercedes-Benz. Ešte v tomto roku bude v podobe crossoveru Mercedes-Benz EQA nasledovať plnoelektrický model. Aktuálne sa prototypy nachádzajú na zasnežených svahoch vo Švédsku.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Inžinieri sa počas týchto zimných skúšok v lokalite Arctic Falls osobitne zameriavajú na teplotný manažment akumulátora a interiéru, ako aj na nabíjanie pri nízkych teplotách. Ďalšími tematickými okruhmi sú bezpečnosť jazdy, trakcia a rekuperácia na ľade a snehu.

Transparentnosť pri elektrickej mobilite

Ťažiskom trvalo udržateľnej obchodnej stratégie spoločnosti Daimler AG je elektrická mobilita. Značka Mercedes-Benz sa prostredníctvom stratégie Ambition 2039 snaží, aby mohla o 19 rokov ponúknuť flotilu nových vozidiel, ktorá je CO2 neutrálna. Dôležitým aspektom trvalo udržateľnej mobility je pritom aj transparentnosť.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Preto spoločnosť Mercedes-Benz AG ako prvý výrobca prémiových automobilov požiadala iniciatívu Science Based Targets Initiative (SBTI) o vedecké potvrdenie svojich cieľov orientovaných na ochranu klímy. Z toho vyplýva, že spoločnosť je v súlade s požiadavkami celosvetového Parížskeho klimatického dohovoru.