Mazda CX-60 s naftovým šesťvalcom naozaj príde. Vieme, koľko stojí

1660
Zdroj: Mazda

Cenovka Mazdy CX-60 s naftovým šesťvalcom nás príjemne prekvapila. Nestojí málo, no vzhľadom na aktuálny vývoj je cenovka veľmi atraktívna.

Mazda CX-60 je autom, ktorým japonský výrobca zabŕdol ešte viac do sveta SUV. Pokiaľ ide o Európu, práve model CX-60 je (zatiaľ) najväčším v ponuke. Dostupný je, samozrejme, s plug-in hybridným pohonom. Pri predstavení modelu však technici prezradili čosi na dnešné pomery veľmi “neeurópske”. Že dostupný bude aj naftový šesťvalec. Aj tak ale málokto veril, že táto správa sa bude týkať aj Európy.

Čuduj sa svete, naozaj prišiel

Radový šesťvalec pod kapotou CX-60 má objem 3,3 litra a ponúkať ho budú vo dvoch výkonových verziách. Slabšia ponúkne 200 koní a priemernú spotrebu paliva iba 4,9 l/100 kilometrov. Na auto týchto rozmerov ide o nadpozemské číslo. Dokazuje, že downsizing nemusí byť nutne najlepším riešením. Čo vám povieme, Mazda bola vždy tak trochu rebelskou značkou. Dokonca ani emisie nie sú katastrofálne. V porovnaní s Mercedesom-Benz GLC 220d, ktorý je o pár centimetrov kratší, má o 9 g/km menšie emisie CO2.

No a presne táto konfigurácia bude začínať na sume 44 390 eur. Dostupná bude aj výkonnejšia motorizácia s výkonom 254 koní. Aj ten na 100 kilometrov spotrebuje v priemere iba 5,3 litra nafty. Pre túto špecifikáciu však cena zatiaľ dostupná nie je. Obe však dostanete s osemstupňovou automatickou prevodovkou domácej výroby.