Land Rover odhalil detaily o koncepte Discovery Vision

213

Dvadsaťpäť rokov uplynulo od predstavenia dnes už ikonického modelu Discovery. Nová štúdia Discovery Vision by mala uviesť do rodiny nie jedného, ale hneď troch nasledovníkov.

Exteriér pôsobí naďalej robustne, ako býva u značky Land Rover zvykom, pričom dizajnéri si dali za cieľ, aby každá linka vozidla mala svoj význam a nepôsobila iba esteticky. Svojim vzhľadom a dĺžkou nová štúdia pripomína model Range Rover. Garry McGovern, hlavný dizajnér však priznáva, že vozidlo bolo navrhované od interiéru po exteriér. Discovery Vision to dokazuje hneď ako doň nasadnete.

Vonkajším výzorom nenápadný koncept predstavil najpokročilejšie technológie, aké sme doteraz mali možnosť vidieť. Najzaujímavejšou je technológia „smart glass“, ktorá už nezobrazuje informácie iba na prednom skle, ale prakticky všade kde sa pozriete (aj na strešnom okne). Chýbať nebude taktiež inovatívna priehľadná kapota, vďaka ktorej je možné vidieť prekážky pod vozidlom a satelitná navigácia zobrazovaná priamo pred vodičom. Senzory v kabíne teraz dokážu rozoznávať rôzne gestá, sledovať kde sa dívate, podávať vám informácie o okolitej krajine priamo na skle atď. Vozidlo taktiež reaguje aj na príkazy spolujazdcov. Tí si môžu pomocou jednoduchých gest stiahnuť informácie do svojej 10 palcovej obrazovky umiestnenej na sedadlách alebo priamo do telefónu. Samozrejme, Discovery Vision má aj Wi-Fi pripojenie.

Predné svetlomety sú vybavené laserovou technológiou, ktorá skenuje okolitý terén a asistuje vodičovi pri riadení. Táto funkcia je praktická hlavne pri prejazdoch úzkymi bránami alebo pri prejazde ťažkým terénom mimo bežných komunikácií.

V kabíne sa nachádza sedem sedadiel potiahnutých špeciálnou kožou s názvom Fogliozzo H2O . Sedadlá je možné si prispôsobiť do dvoch konfigurácií a ich materiál je odolný voči olejom a vode. Uprostred kabíny sú umiestnené dve dotykové obrazovky s vysokým rozlíšením a dva otočné spínače. Jeden spínač pre prevodovku a druhý pre terénne nastavenie s funkciou Remote Control Drive.

Nový koncept od Land Roveru bude možné vidieť na autosalóne v New Yorku už o pár dní.

Prednedávnom nám Land Rover naznačil vzhľad nového konceptu s názvom Discovery Vision. Tentokrát nám však naozaj vyráža dych. Auto, ktoré sa predstaví v New Yorku, je doslova preplnené najnovšími technológiami.