KIA Stinger prešla faceliftom. Pozrite sa, čo všetko sa na nej zmenilo!

1054
Zdroj: TS KIA

KIA Stinger prešla faceliftom. Nie, že by to úplne potrebovala – a nie, že by to bol zatiaľ náš, európsky facelift, ale predznamenáva to isté zmeny vo vlajkovom modelovom rade automobilky. Tak sa na ne poďme pozrieť!

Vylepšený model, ktorý bol prvýkrát odhalený v kórejskej špecifikácii pre domáci – kórejský – trh, sa môže pochváliť celým radom vylepšení dizajnu interiéru aj exteriéru. Okrem zväčšenej miery možnej idividualizácie, je tu aj jemne upravený interiér. Ten ponúka pohodlnejší priestor na cestovanie s prepracovaným dizajnom, novými, kvalitnejšími materiálmi a vylepšeniami informačno-zábavného systému.

Zdroj: TS KIA
Zdroj: TS KIA

Karim Habib, senior viceprezident a riaditeľ KIA Global Design, uviedol: „Stinger stelesňuje eleganciu a pohodlie. Vylepšený model stavia na dizajne elegantného Gran Turisma s moderným štýlom a jemným náznakom agresie s cieľom zvýšiť jeho dominantnosť na ceste. Aj interiér bol vylepšený a nové dizajnérske prvky a technológie začlenené do modelu Stinger znovu potvrdzujú jeho renomé dokonalého vozidla typu grand tourer.“

Zvonka mohutnejší

Nové sú napríklad LED svetlá. Keď sú vypnuté, vyzerajú tmavšie a elegantnejšie a vďaka ostrým hranám jemne nakloneným smerom k prednej časti vytvárajú modernejší svetelný podpis.

Zdroj: TS KIA
Zdroj: TS KIA

Nový svetelný podpis je aj vzadu, celkovo vozidlo rozširuje a imituje tvar rafinovaného spojlera integrovaného do dverí kufra. Nové smerové svetlá tvorí skupina 10 samostatných LED jednotiek usporiadaných do mriežky tak, aby napodobňovali vzhľad šachovnicovej vlajky, ktorá sa používa v motoristickom športe na signalizáciu konca závodu. Frajerina.

Kupujúci výkonnejších modelov Stinger majú teraz možnosť vybrať si väčšie, široké, svetlé, strieborné tlmiče výfuku s difúzorom, ktorý zadnej časti vozidla dodáva mohutnejší vzhľad.

Ďalším vylepšením sú dva nové dizajny 18-palcových a 19-palcových diskov z hliníkovej zliatiny so zložitými geometrickými vzormi, ktoré podporujú športový charakter vozidla. Stinger je teraz na mnohých trhoch po celom svete k dispozícii taktiež v nových farbách.

Zdroj: TS KIA
Zdroj: TS KIA

Prvýkrát sa uvádzajú aj dva nové exteriérové balíčky. V prípade vysokovýkonných variantov KIA na mnohých trhoch po celom svete prináša nový balíček „Dark Package“ s lesklým čiernym okrajom zadného difúzora a širokými čiernymi špičkami tlmiča. Symbol Stinger na zadných dverách je tiež vyhotovený v čiernej farbe. Nový balíček „Black Package“ sa ponúka iba pre Severnú Ameriku. Dáva tak fanúšikom prispôsobenia šancu ešte viac vylepšiť estetiku modelu Stinger s novým agresívnym vzhľadom. Balíček „Black Package“ zahŕňa nové 19-palcové matné čierne ľahké kolesá, nové zadné krídlo pre dvere kufra a stmavené spätné zrkadlá a blatníkovú lištu.

Vo vyššom rozlíšení

Spodná časť volantu je vybavená novou kovovou úpravou a ladí tak s chrómovým rámom, ktorý po novom obklopuje 7-palcový, plne digitálny prístrojový panel. Panel je navrhnutý tak, aby vodičom poskytoval jasné informácie na displeji s vysokým rozlíšením. Spätné zrkadlo vylepšeného modelu je bezrámové, vďaka čomu pôsobí moderným vzhľadom a zlepšuje výhľad dozadu.

Zdroj: TS KIA
Zdroj: TS KIA

V závislosti od špecifikácie sú palubná doska a dvere vybavené novým kontrastným lemovaním, zatiaľ čo stredový panel je dostupný v hliníkovej, či “karbónovej” úprave. Obidva prvky zvýrazňujú športový charakter kabíny. Na vrchu palubnej dosky je zasadená vylepšená, 10,25-palcová dotyková obrazovka informačno-zábavného systému a navigácie zvýraznená novou lesklou čiernou úpravou v prednej časti palubnej dosky. Kabína je tiež vybavená novým systémom náladového osvetlenia, ktorý umožňuje vodičom vybrať si jednu zo 64 farieb a jemne zmeniť charakter kabíny.

Model Stinger je v závislosti od jednotlivých trhov dostupný s novými farebnými a materiálovými možnosťami interiéru. Zákazníci v Kórei si môžu objednať nový „tmavohnedý“ monotónny interiér so sedadlami z kože Nappa s veľmi jemným diamantovým prešívaním. Pokiaľ ide o globálne trhy Kia, medzi nové možnosti patrí úprava z kože Nappa vo farbe Saturn Black, červenej alebo béžovej, no k dispozícii ostávajú aj už existujúce možnosti koženej a syntetickej koženej úpravy. Nová úprava Saturn Black predstavuje čierne semišové sedadlá s kontrastným červeným prešívaním v „reťazovom“ vzore.

Nový Stinger budeme mať možnosť vidieť na cestách už v treťom kvartáli tohto roka. No momentálne nám KIA neposkytla žiadne ďalšie informácie o novinkách pod kapotou. A na to sme zvedaví!

NEPREHLIADNITE:

NEPREHLIADNITE: