Kia Sportspace Concept: Kórejci prekvapujú

400

Kórejskym automobilkám v súčasnosti ide karta. Rozvíjajú sa extrémnym tempom a prinášajú čoraz zaujímavejšie automobily. Veď taký Hyundai Genesis siahol na prémiovú kategóriu sedanov.

Čerstvo predstavený koncept Kia Sportspace pravdepodobne do prémiového segmentu nemieri, jeho dizajn je však viac než zaujímavý, niektorí hovoria, že je to najkrajšia Kia vôbec. Mohli by sme namietať konceptom GT4 Stinger, ale Sportspace sa nemôže rovnať so špotiakom. Napriek tomu pôsobí krásne, dynamicky a robustne.

Tradičný a typický tigrí nos je akoby povinnosťou súčasných modelov značky Kia. Naň nadväzujú predné svetlá s čiernym pozadím. Po boku karosérie sa od reflektorov tiahne jedna súvislá línia, ktorá definuje jednoduchý a s nízkou strechou i veľmi štýlový zovňajšok. V zadnej časti vytŕča objemné pozadie, ktoré by malo skrývať veľký batožinový priestor.

Podľa vyjadrenia európskeho šéfdizajnéra Kia Motors, Gregoryho Guillaumeho, je tento štvormiestny grand tourer stvorený na dlhé vzdialenosti, pričom má zaručiť rýchlu, úspornú a komfortnú jazdu. Kia Sportspace Concept si svoju premiéru odbije už čoskoro v Ženeve.

Dizajnéri v Kii sa pochlapili a priniesli veľmi zaujímavú štúdiu Sportspace, ktorá má predstavovať kombi segmentu D.

Mrkni naše nové video: