Hyundai i30 N = veľká láska. Populárny hot-hatch u nás opäť rozdrtil súperov!

2001
Zdroj: TS Hyundai

Pandémia-nepandémia, prvý polrok 2020 bol napriek náročnej situácii na trhu pre Hyundai úspešný. Napríklad aj v malom, ale o to prestížnejšom subsegmente tzv. neprémiových hot-hatchov si naďalej udržal líderskú pozíciu model i30 N.

Karosárska verzia hatchback si podľa údajov Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) pripísala 11 nových registrácií, ďalších 10 kusov patrí i30 Fastback N. Celkovo si Hyundai so svojimi výkonnými modelmi N za prvých šesť mesiacov tohto roka pripísal na konto 21 nových registrácií.

i30 N Project C.
Zdroj: TS Hyundai

Moderná klasika

Hoci od uvedenia i30 N na trh koncom roka 2017 uplynuli už viac ako dva roky, stále si na Slovensku drží pozíciu jedného z najobľúbenejších hot-hatchov. Zaujímavosťou prvého polroka 2020 je, že pred tradičnou modrou farbou karosérie Performance Blue, ktorá je inšpirovaná farbami pretekárskych špeciálov Hyundai Motorsport, dali Slováci prednosť sivým tónom Shadow Grey a Micron Grey.

Zdroj: Redakcia
Zdroj: Redakcia

Uvedené tri farby boli najobľúbenejšie aj v karosárskej verzii Fastback N, kde sa však k popularite pridala aj čierna Phantom Black. Ďalšími farbami novoregistrovaných N modelov boli biela Polar White a jeden majiteľ si zaobstaral vozidlo v červenej farbe Engine Red.

TEST: Hyundai i30 Fastback N | Nie je čo riešiť

Klasické N-ko aj i30 Fastback N sa predávajú v dvoch výkonnostných vyhotoveniach – 184 kW (250 k) a 202 kW (275 k), ale všetky novoregistrované N modely v 1. polroku 2020 boli vo výbave Performance, teda s výkonnejším 275 k motorom.   

Zákazníci tento rok preferovali sivé odtiene pred typickou bledomodrou.
Zdroj: TS Hyundai

Hyundai tak zadelil oproti svojej konkurencii viac ako polovičný náskok. Druhým najpredávanejším hot-hatchom je totiž Renault Megane RS s deviatimi predanými kusmi, následovaný výbehovým SEATom Leon Cupra (resp. Cupra Leon). 

Značka a model

Hatchback

Ostatné

(kombi, fastback)

Spolu

Hyundai i30 N

11

10

21

Renault Megane RS

9

9

SEAT Leon Cupra

2

4

6

Ford Focus ST

1

1

2

Peugeot 308 GTI

2

2

VW Golf GTI

2

2

Honda Civic Type R

1

1

Spolu

28

15

43

 

NEPREHLIADNITE: