Honda zverejnila ceny hybridnej verzie modelu CR-V

229

Ak sa hybridnej „CR-V-čky“ už neviete dočkať, môžete si ju u najbližšieho predajcu objednať už dnes. Slovenský importér už totiž zverejnil ceny. Prvé kusy však dorazia až vo februári.

Na novej Honde CR-V sme už jazdili, ale na tú hybridnú stále iba čakáme. Už ale aspoň poznáme ceny. Honda CR-V Hybrid bude na Slovensku začínať s cenou tesne pod 30 000 €. Verziu s výbavou Comfort a pohonom predných kolies môžete mať za 29 990 €. Ak chcete štvorkolku, pripravte si 34 990 €. V cene je už ale aj druhý stupeň výbavy Elegance. Tretiu úroveň výbavy Lifestyle môžete mať za 35 990 € s pohon prednej nápravy. Štvorkolka je o dve tisícky drahšia. Najvyššiu výbavu Excecutive môžete mať iba so štvorkolkou, a to za 41 490 €.

Hybridná Honda CR-V má pod kapotou dvojlitrový atmosférický štvorvalec pracujúci v Atkinsonovom cykle. Benzínový motor produkuje spolu s elektromotorom 135 kW (184 k). Unikátny hybridný pohon optimálne prepína medzi troma režimami:

  1. EV Drive – energia odobratá z lítium-iónového akumulátora sa využíva na pohon elektrického motora a pohon kolies (pri vypnutom benzínovom motore).
  2. Hybrid Drive – benzínový motor poháňa druhý motor-generátor, ktorý dopĺňa elektrickú energiu, dodávanú z akumulátora.
  3. Engine Drive – mechanizmus uzatváracej spojky meniča momentu vytvára priame spojenie medzi benzínovým motorom a kolesami.