Honda HR-V: Facelift prinesie aj novinku pod kapotou

176

Japonci si nemôžu dovoliť nechať zostarnúť auto v tak dynamickom segmente. Honda HR-V si prešla osviežením v polovici jej výrobného cyklu. Klasickú atmosférickú 1,5-ku doplní preplňovaný motor 1,5 VTEC TURBO.

Honda HR-V bola osviežená v každom jednom ohľade, no nie je na mieste čakať extrémne zmeny. Tá najdôležitejšia sa odohrala v ponuke motorov, do ktorej pribudol silnejší preplňovaný agregát. Klasickú a milovanú atmosféru 1,5 VTEC nájdete aj naďalej v ponuke.

Manikúra / Pedikúra

Toto zmákneme za chvíľku. Vpredu môžeme vidieť nový predný nárazník s väčšími otvormi pre nasávanie vzduchu. Na jeho vrchole tróni nová predná maska, ktorá člení HR-V bližšie do rodiny nových „chrómových nosov“ Hondy. V maske sa nachádzajú nové okrúhle hmlovky a denné LED svetlá dostanete už v základnej výbave.

Vzadu sa toho udialo ešte menej, ako vpredu. Piatymi dverami prechádza chrómový pás, ktorý spája zadné svetlomety. Tie majú nové tmavšie a menej priehľadné plasty. Autá vo vyššej výbave dostanú nové 17-palcové disky, LED svetlá vpredu aj vzadu a chrómovú koncovku výfuku.

V salóne

Honda uvádza, že sa v interiéri venovala hlavne novým sedadlám, ktoré by mali byť pohodlnejšie ako v modeloch pred faceliftom. Sedadlá majú taktiež kvalitnejšie poťahy.

Najvyššie modelové rady dostanú kožené poťahy sedadiel v štandardnej výbave. Novinkou má byť taktiež systém rušenia hluku s označením ANC. Fotografie interiéru a detailnejšie informácie však značka neposkytla.

Skromný arzenál

Skromný, no rozhodne nie na zahodenie. Honda HR-V bude aj naďalej k dispozícii s 1,5-litrovým benzínovým štvorvalcom i-VTEC. Poskytne výkon 96 kW/130 koní a lineárne distribuovaných 155 Nm, ktorému ešte donedávna sekundoval naftový turbodiesel 1,6 i-DTEC. Ten je už aktuálne v ponuke modelov HR-V minulosťou.

Vrátiť by sa mal však na jar v priebehu budúceho roka. Paleta sa však rozšíri aj o známy preplňovaný benzínový štvorvalec 1.5 VTEC TURBO. Jeho parametre síce zverejnené neboli, no v modeloch Civic dosahuje výkon 134 kW/182 koní. Základné modely s atmosférickými motormi sa už aktuálne vyrábajú.