Euro NCAP: Prebehli štyri nové crashtesty, Vitara excelovala

71

Mazda2
Mazda2 sa s výsledkom 4 hviezdičiek vo svojej triede určite nemusí hanbiť. Malý Japonec dominoval v ochrane dospelých pasažierov a chodcov, kde dostal 86, resp. 84 %. Horšie, stále však na dobrej úrovni, je ochrana detí vo vozidle, ktorú Euro NCAP ohodnotilo na 78 %. Ponuka bezpečnostných asistentov je úrovni 64 %.

FIAT 500X
Taliansky crossover FIAT 500X sa taktiež môže pochváliť dosiahnutím 4 hviezdičiek. Dospelú časť posádky ochráni na 86 %, tú detskú na 85 % a so 74 percentami relatívne dobre aj chodcov pri zrazení. Percento hodnotiace dostupné bezpečnostné systémy je na rovnakej úrovni s Mazdou2.

Suzuki Vitara
Nové Suzuki Vitara celkom prekvapilo. Zatiaľ čo ochrana chodcov dosiahla 74 %, detskej posádky zas 85 %, tak ochrana dospelých ľudí v novej Vitare je hodnotená až 89 percentami. Navyše disponuje aj celkom slušnou bezpečnostnou výbavou, nakoľko tam tomuto modelu svieti 75 %. Celkovo si toto SUV odnieslo až päť hviezdičiek.

Renault Espace
Plný počet sa ušiel aj francúzskemu MPV-crossoveru. Renault Espace bol v kategórii ochrana dospelých hodnotený na 82 %. Prevážané deti sú na tom lepšie, ich ochrana je na úrovni až 89 %. Chodcovia so 70 percentami sú skôr priemerom, Espace však nahral slušné body pri bezpečnostných asistentoch, kde získal 80 %.

Tentokrát boli overené automobily Mazda2, FIAT 500X, Suzuki Vitara a Renault Espace.