Definitívny koniec WRX a STi? Subaru si o 15 rokov kúpite už len na elektrinu

1926
SUBARU WRX STI AUTOGRÁTIS
Zdroj: Subaru

Tak ako všetky ostatné automobilky, aj Subaru sa napokon prikláňa k elektrifikovaniu svojich modelov. Napokon, vzhľadom k emisným normám ani nemajú veľmi na výber. Teraz však japonská automobilka prekvapila vyhlásením, v ktorom oznamuje koniec spaľovacích motorov už čoskoro.

Prichádza to, čoho sme sa všetci pomaly, ale isto obávali: už aj ikony ako Subaru priznávajú, že spaľovacím motorom pravdepodobne odzvoní. Japonská automobilka oznámila, že zhruba do 15 rokov by mala predávať iba vozidlá s elektrickým pohonom.

Subaru pod papučou?

Spoločnosť si tento cieľ stanovila zhruba pol roka po tom, ako spojila svoje sily s väčšou automobilkou Toyota s cieľom znížiť náklady na vývoj a výrobu takzvaných nových energetických vozidiel. Ťažko povedať, či za týmto rozhodnutím stojí marketingové oddelenie automobilky, alebo je Subaru pod papučou (teraz už) takmer sesterskej Toyoty.

SUBARU Viziv Tourer AUTOGRÁTIS
Toto od Subaru nikto nečakal, veď aj ich koncepčné automobily sa pýšia riadnymi výfukmi
Zdroj: Subaru

Firma v pondelok informovala, že do polovice 30. rokov tohto storočia by všetky jej autá predávané vo svete mali mať elektrický pohon. Zároveň dodala, že do roku 2030 by zo všetkých celosvetovo predávaných vozidiel malo byť minimálne 40 % buď plne elektrických, prípadne hybridných. Cieľom je znížiť emisie CO2 z jej vozidiel do roku 2050 v porovnaní so súčasným obdobím o 90 %.

Čo myslíte, znamená to koniec dynamickým verziám WRX a STi? Viete si ich vôbec predstaviť bez charakteristického zvuku plochého motora?

Zdroj: tasr

NEPREHLIADNITE: