Dacia Duster limitka! Matný lak a kopa výbavy… Toto je najdrahšia Dacia vôbec

6697
Zdroj: Dacia

Dacia predstavila limitovanú edíciu modelu Duster, ktorá z pracanta spraví dizajnový kúsok.

Dacia Duster je jedným z najpopulárnejších áut na Slovensku. Vďaka svojej cenovej dostupnosti, ale aj praktickým vlastnostiam. Najnovšia limitovaná edícia dokazuje, že matný lak nepatrí len na autá pre horných 10 %.

Mat Edition

Nazývajú ju Mat Edition a zatiaľ vieme len toľko, že ju budú predávať v Nemecku. Ani tam však nebude pre každého. Krajina s viac ako 80 miliónmi obyvateľov dostane k dispozícií len 225 kusov v tomto prevedení.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Mat Edition sa opiera o výbavu Journey s 1,3-litrovým motorom TCe 150 s výkonom 150 koní a najvyšším krútiacim momentom 250 Nm. Po technickej stránke ide o klasický Duster, no rozdiely vo vzhľade vidíte sami. Matný lak “kométová sivá” je z veľkej časti nanášaný ručne. K nemu pasujú 17-palcové zliatinové disky kolies, čierna anténa a spätné zrkadlá s oranžovými detailmi. Medzi technické vychytávky v štandarde Mat Edition patrí automatická klimatizácia, kontrola mŕtveho uhla, cúvacia kamera a infotainment s navigáciou.

Zdroj: Dacia
Zdroj: Dacia

Najdrahšia Dacia

Dacia sa netají tým, že za tento namakaný a jedinečný Duster si plánuje nechať zaplatiť. Vlastne, malo by ísť o najdrahšiu Daciu vôbec. V Nemecku si za ňu pýtajú 26 400 eur a prvé kusy by sa k majiteľom mali dostať už v lete tohoto roka. Na Slovensku sa zatiaľ uvedenie Mat Edition neplánuje. Automobilka však túto možnosť nevylúčila.