Cupra Formentor s päťvalcom už aj na Slovensku! Lacná nebude, no stojí za to

2206
Zdroj: TS Cupra

Že je Cupra Formentor prvým autom samostatnej značky Cupra, to už viete. Podobne ako aj to, že ide o skvelé vozidlo. Ale pravdepodobne ste netušili, že si ju práve teraz môžete objednať s päťvalcom od Audi za veľmi ambicióznu sumičku. Za 390 koní to však pravdepodobne stáť bude.

Názov CUPRA Formentor VZ5 tvorí kombinácia španielskeho slova “Veloz”, ktoré znamená rýchlosť a číslo “5”, ktoré reprezentuje nič menšie, ako spomínaný päťvalec od Audi.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Naložené

Formentor VZ5 sa tým pádom stáva tým najsilnejším, najrýchlejším a technologicky najprogresívnejším modelom značky.

PRVÁ JAZDA: Cupra Formentor má konečne päťvalec, pridáva aj driftovací režim!

Čo teda môžete očakávať od VZ5? Tento schopný crossover dostal dynamický 2,5-litrový päťválcový motor s výkonom pôsobivých 390 koní, ktoré sú sprevádzané pravdepodobne najúžasnejším zvukom motora v hre. Z 0 na 100 km/h akceleruje len za 4,2 sekundy a pokračuje až do 250 km/h. O prenos sily na kolesá sa, samozrejme, stará DSG prevodovka a pohon všetkých štyroch kolies 4Drive.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Ďalšia individualizácia zážitku z jazdy prichádza vo forme výberu jazdného režimu. Vďaka širokej škále konfigurovateľných režimov bude mať vodič kontrolu nad podvozkom, riadením a odozvou na plyn. To všetko dopĺňajú brzdy Akebono s pizzoidným priemerom 375 mm.

Zdroj: TS Cupra
Zdroj: TS Cupra

Lacné to nebude

Päťvalcový Formentor však nebude z najlacnejších. Cena začína na 63 540 € a bude sa treba poponáhľať, aby ste si svoje auto stihli uchmatnúť ešte predtým, ako sa limitovaná edícia “vybúcha”. Tak čo, máte záujem?