Citroën C3 dostal facelift a myslíme si, že by ste to mali vedieť

574
Citroën C3 AUTOGRÁTIS

Peugeot 208 nie je jediné auto vyrábané v Trnave, ktoré dostalo modernizáciu. Prešiel si ňou aj malý Citroën C3, ktorý dostal v rámci faceliftu niekoľko miniatúrnych vylepšení.

Citroën predstavuje facelift novej C3-ky. Ide o jemnú evolúciu celosvetovo veľmi úspešného modelu. Od prvého predstavenia tretej generácie koncom roka 2016 sa predalo už 750 000 vozidiel, čo je veľmi dobrý výsledok aj na pomery populárnej triedy malých špuntov. Čo sa na ňom vlastne zmenilo?

1. Veľká individualita

Citroën C3 bol vždy voľbou tých ľudí, ktorí chcú mať skutočne neopozerané auto. Po facelifte pribudne pár možností, vďaka ktorým získate až 97 potenciálnych kombinácií exteriéru a 3 úpravy strechy, 3 druhy výbavy interiéru a dva druhy nových diskov kolies.

Citroën C3 AUTOGRÁTIS

2. Výraznejšia tvár

V rámci faceliftu sa nezabudlo ani na nový výraz v prednej časti auta. C3 sa tu inšpirovalo štúdiou CXPERIENCE. V praxi to znamená zalomenú lištu masky chladiča a nové LED svetlomety.

Citroën C3 AUTOGRÁTIS

3. Nové Airbumpy

C3 sa v rámci faceliftu dočkala aj nových Airbumpov. Dajú sa, podobne ako zvyšok auta, individualizovať v rámci ich farebnosti. K nárastu kombinácií vzhľadu exteriéru z 36 na 97 pomohlo aj niekoľko nových grafických prvkov na streche vozidla.

Citroën C3 AUTOGRÁTIS

4. Dva druhy interiéru

Interiér Techwood: prémiový interiér s hodnotnými materiálmi mäkkými na dotyk a so špeciálnym vyhotovením. Spojenie elegantného obloženia palubnej dosky so vzhľadom svetlého dreva a svetlého čalúnenia hornej časti sedadiel.

Interiér Emeraude (smaragd): interiér zameraný viac dynamicky, vytvárajúci kontrast medzi tmavými farbami a smaragdovými farebnými doplnkami. Technicky zameraný poťah sedadiel (3D sieťovina) vytvára pocit dynamiky a na palubnej doske ho dopĺňa čierna lišta. Výnimočnosť a kvalitu potvrdzujú aj doplnky na palubnej doske a farebné textilné linky.

5. Nové sedadlá a asistenčné systémy

Nové sedadlá si hovoria Advanced Comfort a sú použité úplne prvý raz v tomto segmente. Ďalej je tu 12 asistenčných prvkov, ktoré zjednodušujú každodenný život vrátane predného parkovacieho asistenta a viacerých služieb konektivity: Connect Assist s možnosťou asistenčného a SOS volania, Connect Nav so 7-palcovou dotykovou obrazovkou a Connect Play.

Citroën C3 AUTOGRÁTIS