Baf! Nový Opel Crossland je tu. Odhodil písmeno “X” a nasadil tvár Mokky

3977
Zdroj: Opel Media

Po akvizícii Opelu spoločnosťou PSA nemecká značka aktívne obnovuje svoj modelový rad. Ako prvá dorazila nová Corsa, po ktorej nasledovala úplne nová Mokka. Rovnako ako jeho súrodenec bez cremy, aj Crossland sa vzdáva názvu X a vstupuje do nového modelového roku s dôležitými zmenami.

Crossover sa stáva prvým modelom značky, ktorý si osvojil nový dizajnový jazyk priekopníckej Mokky.

Zdroj: Opel Media
Zdroj: Opel Media

Nová tvár, známa technika

Vizuálna podobnosť medzi nimi je obzvlášť viditeľná vpredu, kde dostal Crossland nedávno predstavený Opel Vizor – celistvý panel, ktorý integruje masku chladiča a svetlomety.Dizajnové zmeny navonok završujú nové predné a zadné ochranné lišty, LED hmlové svetlá a nové možnosti kolies.

Zdroj: Opel Media
Zdroj: Opel Media

V rámci novo uvedenej úrovne výbavy Crossland GS Line + dostanú zákazníci typické a perfektné ergonomické sedadlá s certifikátom AGR. Bez ohľadu na čalúnenie získate tiež individuálne posuvné a sklopné zadné sedadlá, ktoré zväčšujú objem kufra zo 410 na 520 litrov. Ak úplne sklopíte sedadlá, budete mať za chrbtom vodiča až 1 255 litrov.

Zdroj: Opel Media
Zdroj: Opel Media

Pokiaľ ide o techniku, Crossland pokračuje vo svojej súčasnej ponuke motorov pozostávajúcich z 1,2-litrových benzínových a 1,5-litrových dieselových motorov. Ich výkon sa pohybuje od 61 kilowattov (83 koní) do 96 kW (130 koní) a všetky jednotky spĺňajú emisnú normu Euro 6d. V závislosti od motora je k dispozícii šesťstupňová manuálna prevodovka alebo šesťstupňový automat.

V interiéri sa toho na pohľad veľa nezmenilo.
Zdroj: Opel Media

Omladený crossover taktiež predstavuje nový systém adaptívneho riadenia IntelliGrip, ktorý má päť režimov: Normal, Snow, Mud, Sand a ESP Off. Počet jeho režimov je rovnaký, ako v systéme od PSA. Náhoda? Hm. Tak či onak, automobilka tvrdí, že táto nová technológia umožňuje „optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých druhoch povrchov“.

Zaujal vás nový Crossland? Objednávky budú čoskoro otvorené. Opel tvrdí, že s dodávkami začne ku koncu tohto roka.

NEPREHLIADNITE:

Mrkni naše nové video: