Auto ako z múzea? Model DS7 Crossback prišiel vo verzii Louvre

1850
Zdroj: DS Automobiles
" "

Limitovaná edícia Louvre vás zoberie do slávneho múzea bez toho, aby ste vystúpili z auta. Prvé modely Louvre prídu už tento mesiac.

Automobilka DS nie je súčasťou Citroenu už od roku 2015. Presne odvtedy si razí vlastnú cestu a dlhoročná spolupráca s múzeom Louvre je len príkladom toho, ako veľmi si táto automobilka dáva záležať na imidži elegancie a prémiovosti. Verzia Louvre túto prestíž ešte viac podčiarkuje.

Zdroj: DS Automobiles
Zdroj: DS Automobiles

Model DS7 Crossback Louvre vznikol priamo v rámci spolupráce múzea a automobilky a okrem dizajnových vylepšení prináša aj zmeny v infotainmente, i keď nie príliš využiteľné. Dvanásťpalcová obrazovka multimédií po novom ponúkne unikátne menu s názvom “Deň v Louvre,” ktoré prinesie galériu so 182 umeleckými dielami z múzea. O tých najznámejších si budete môcť dokonca vypočuť aj prednahratý podcast. Nechýba ani portrét Mony Lisy, maľba Svadba v Káne Galilejskej či socha Niké Samotráckej.

Zdroj: DS Automobiles
Zdroj: DS Automobiles

Z hľadiska dizajnu je rozdiel podstatnejší a pre zákazníkov asi aj rozhodujúcejší. Návrhári pri ňom vychádzali zo slávnej sklenej pyramídy pred múzeom, ktorú zakomponovali do dizajnu auta. Nachádza sa na 20 palcových kolesách z ľahkej zliatiny, ovládaní prieduchov klimatizácie, palubnej doske i koženom čalúnení. Pyramídky budú dokonca vypálené laserom aj na späťných zrkadlách.

Zdroj: DS Automobiles
Zdroj: DS Automobiles

Pod kapotou zmena nie je. V galérii či múzeu treba byť ticho, a tak rozhodne nečakajte trojlitre s Akrapovićmi. DS7 Corssback Louvre by mal poháňať bežný 1,6 litrový benzínový turbomotor vyladený na 160 kilowattov.

DS7 Crossback vo verzii Louvre nie je nejakým trhačom asfaltu. O to ale ani nešlo. Ak vám auto so štítkom Louvre nepripadá dosť aristokratické, tak už neviem… Ale v DS mysleli na všetko. K svojmu novému “Louvremobilu” dostanete ešte jedno malé prekvapenie. Ročnú neobmedzenú vstupenku do Louvru… Myslíte, že by uspela ako výhovorka na hraniciach?