Aj vám by sa chcelo dariť tak, ako Lexusu v roku 2019. Kde predali najviac áut?

319
Lexus AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus

Lexusu sa darí. V priebehu minulého roka predali na celom svete rekordný počet 765 330 vozidiel, čo je o 10 percent viac, ako v minulom roku. Zisťovali sme, v ktorých regiónoch sa autá luxusnej japonskej značky predávajú najlepšie.

Nárast v Ázii a na Strednom východe

Lexusu sa darilo najmä na čínskom trhu, ktorý je najväčším automobilovým trhom na svete. Vlani tam predali 201 783 áut a po prvýkrát v histórii prekročili v krajine draka hranicu 200-tisíc predaných vozidiel.  Tento výsledok zároveň znamená  25-percentný nárast oproti roku 2018.  Navyše je to už tretíkrát za sebou, keď sa ročný predaj Lexusu v Číne zvýšil o viac ako 20 %.

Lexus AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

V domácom Japonsku výrobca takisto zaznamenal väčší záujem o jeho automobily. Japonci kúpili o 13 % Lexusov viac ako v predchádzajúcom roku – celkovo 62 394 áut. V ostatných častiach východnej Ázie predali 34 419 Lexusov a zaznamenali 8 % nárast. Rovnaký percentuálny nárast bol viditeľný aj na Strednom východe, kde showroomy opustilo 32 421 vozidiel značky.

V Európe rekord

Aj v Európe dosahuje Lexus čoraz lepšie výsledky. V uplynulom roku predal na starom kontinente  87 206 áut, čo je v histórii značky rekord a výsledok o 14 % lepší ako v roku 2018. Toto číslo navyše znamená, že značka u nás svoj predaj za necelých 6 rokov zdvojnásobila. V niektorých európskych krajinách predaj rastie mimoriadne rýchlo – anglická pobočka zaznamenala v porovnaní s rokom 2018 nárast o 25 percent, v Španielsku japonský výrobca predal o 40 % vozidiel viac. Niet sa čomu čudovať, napríklad nové RX je mimoriadne skvelé auto.

Lexus AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Najpopulárnejšími modelmi Lexusu v Európe sú  SUV-čka, ďalej NX, UX a RX. Veľkej obľube sa tešia aj sedany ES a IS a hybridný hatchback CT. Stojí za zmienku, že hybridy predstavujú 96 % celkového predaja značky v západnej a strednej Európe.

Viac v Austrálii, v USA bez zmien

Austrália je ďalším regiónom, v ktorom Lexus zaznamenal nárast a rekord predaja.  V priebehu minulého roka kúpili Austrálčania  9 612 vozidiel japonského výrobcu, čo predstavuje nárast o  9 %.

Lexus AUTOGRÁTIS
Zdroj: Lexus
Zdroj: Lexus

Na severoamerickom trhu neboli zaznamenané žiadne zmeny. V tomto regióne značka predala v uplynulom roku 324 667 automobilov, čo je viac-menej rovnako ako v roku 2018.  V USA predstavoval predaj značky 298 114 exemplárov. Najobľúbenejším modelom Lexusu v USA je RX, druhé miesto obsadil Lexus NX a tretie model ES.

NEPREHLIADNITE: