Aj Trieda G občas potrebuje facelift. Pozrite sa, čo sa zmení od septembra

523

Trieda G pokračuje vo svojom viac ako 40-ročnom úspešnom príbehu: počnúc dátumom výroby 1. septembra 2020 bude sériová výbava ikony terénneho vozidla ešte rozsiahlejšia a zároveň sa rozšíri aj výber možností individuálneho prispôsobenia programu výbavy G manufaktur.

Ponuku dopĺňajú nové farby exteriéru a balíky výbav či širokouhlý kokpit, ktorý je odteraz súčasťou sériovej výbavy. 

Zdroj: TS Mercedes-Benz

Diesel už bez obmedzení

Najdôležitejšia novinka: model G 400 d je teraz možné voľne nakonfigurovať a dodáva sa bez obmedzení, pretože výroba doterajšieho mimoriadneho modelu bola ukončená. Najsilnejší výkonový stupeň radového šesťvalcového dieselového motora ponúka vďaka výkonu 243 kW (330 k) a maximálnemu krútiacemu momentu 700 Nm pri 1 200 až 3 200 ot./min primeraný výkon, a to aj za náročných terénnych podmienok.

Zdroj: TS Mercedes-Benz

Pokiaľ ide o funkčné vylepšenia, novinkou je aj jazdný program Púšť. Aktivuje sa prostredníctvom kolískového prepínača Dynamic Select a je navrhnutý na maximálnu trakciu na piesočnom podklade. Kombinácia neskorších preradení na vyšší stupeň, priamej odozvy na pridávanie plynu a prispôsobenej regulácie ESP ešte viac predurčuje Triedu G stať sa púštnym majstrom. Okrem toho je teraz súčasťou sériovej výbavy parkovací balík s cúvacou kamerou, čo sa vám hodí najmä v meste.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Súčasťou aktualizácie sú aj rozsiahle možnosti individuálneho dizajnu. Vďaka tomu je teraz obľúbený balík Night k dispozícii aj bez línie výbavy AMG Line. Balík pozostáva z krytov vonkajších zrkadiel a obloženia chladiča vrátane lamiel s lemovaním hviezdy Mercedes v obsidiánovej čiernej metalíze, ako aj stmavených smeroviek, zadných svietidiel a svetlometov.

Ak si Triedu G objednáte v matnom laku magno, balík Night si možno nakonfigurovať ako balík Night magno. Príslušné namontované diely sú v tom prípade vyhotovené vo farbe nočná čierna magno. Balík ušľachtilej ocele s krytom náhradného kolesa, nášľapnými doskami, nástupnými lištami a ochranou hrany ložnej plochy z ušľachtilej ocele, rozširuje balíky Night o nalakovaný prstenec náhradného kolesa či vonkajšiu ochrannú lištu s ozdobnou vložkou so vzhľadom jemných pásikov.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Nové 20-palcové disky z ľahkej zliatiny s dizajnom piatich zdvojených lúčov, ktoré sú exkluzívne dostupné pre líniu výbavy AMG Line, sú osustružené do leskla a podľa výberu sú nalakované vo vysokolesklej čiernej farbe alebo himalájskej sivej.

Dlhý, vysoký, širokouhlý

Širokouhlý kokpit od teraz patrí vo všetkých modeloch Triedy G k sériovej výbave a je evidentným technologicko-estetickým prvkom. Aj bezrámové vnútorné zrkadlo, ktoré bolo doteraz súčasťou balíkov kože, teraz patrí do sériového rozsahu výbavy. Ďalšie vylepšenie interiéru Triedy G sa spája s interiérovými balíkmi: ich výberom budú tlačidlá ovládania okien vyhotovené v striebornej chrómovej farbe a slnečné clony budú vyhotovené z mikrovlákna Dinamica. Aj čierne podlahové rohože sú teraz na palube štandardne. V kombinácii s líniou AMG Line zdobia podlahu Triedy G podlahové rohože s logom AMG – rovnaké podlahové rohože, aké nájdete aj v modeli Mercedes-AMG G 63.

Nové prvky výbavy ochrana vozidla Urban Guard a ochrana vozidla Urban Guard plus zabezpečujú zvýšenú ochranu proti krádeži. Nahrádzajú doterajšie poplašné zariadenie. Ochrana vozidla Urban Guard obsahuje poplašné zariadenie, ochranu proti odtiahnutiu s vizuálnou aj zvukovou výstrahou po rozpoznaní zmeny polohy vozidla, poplašnú sirénu, zabezpečenie interiéru (aktivácia pri pohybe v interiéri), rozpoznávanie krádeže a kolízie počas parkovania, ktoré je po aktivácii na tri roky zadarmo a označenie Urban Guard na prednom bočnom skle.

autá z pekla AUTOGRÁTIS

Ochrana vozidla Urban Guard plus okrem toho obsahuje lokalizáciu ukradnutého vozidla, ktorá je po aktivácii na tri roky zadarmo (iba so službami Mercedes me connect), a predbežne bude k dispozícii od štvrtého štvrťroku 2020.

Nové možnosti odlíšenia

Program individualizácie G manufaktur ponúka takmer neobmedzené možnosti individuálneho prispôsobenia. Aj tu sú k dispozícii rozšírené možnosti. Tri nové laky G manufaktur klasická sivá uni, G manufaktur tmavá zelená uni a G manufaktur čínska modrá uni evokujú spomienky na legendárne farby exteriéru zo 40-ročnej histórie Triedy G. Pre nový balík Night magno ponúka program individualizácie G manufaktur doplnkové čierne zvýrazňujúce prvky: prstenec náhradného kolesa nalakovaný v nočnej čiernej magno či nárazník a rozšírené podbehy kolies v rovnakej farbe.

Balíky Night II a AMG Night II patria exkluzívne do programu výbavy G manufaktur – každý v kombinácii s balíkmi Night sériového konštrukčného vzoru. Súčasťou balíka Night II je hviezda Mercedes vpredu i vzadu vo vysokolesklej čiernej farbe, nápis „V8“ vo vysokolesklej čiernej farbe na predných blatníkoch či označenie typu na zadnej časti.

Súčasťou balíka AMG Night II je zasa hviezda Mercedes vpredu i vzadu vo vysokolesklej čiernej farbe, nápis AMG na maske chladiča a zadnej časti vo vysokolesklej čiernej farbe, nápis „V8 BITURBO“ vo vysokolesklej čiernej farbe na predných blatníkoch alebo označenie typu na zadnej časti vo – môžete trikrát hádať – vysokolesklej čiernej farbe!

Nárazník a rozšírené podbehy kolies v obsidiánovej čiernej metalíze ako aj strecha nalakovaná v rovnakej farbe sú od teraz v kombinácii s balíkom Night dostupné aj samostatne. Aj naďalej platí, že všetky individualizačné procesy programu výbavy G manufaktur sú integrované do výroby takým spôsobom, že vozidlá sa expedujú bez akýchkoľvek oneskorení.

Napokon, čo sa týka výkonov, cien a emisií, bude to vyzerať asi takto.

Model

Výkon

Kombinovaná spotreba paliva

Kombinované emisie CO2

Cena eur s DPH

G 350 d

210 kW/286 k

8,9 – 8,7 l/100 km

235 – 229 g/km

108 666,00 

G 400 d

243 kW/330 k

8,9 – 8,7 l/100 km

235 – 229 g/km

112 026,00 

G 63

430 kW/585 k

14,4 l/100 km

330 g/km

163 764,00 

 

NEPREHLIADNITE: