Zabudnite na Citan. Nový Mercedes-Benz triedy T príde už v roku 2022!

722
Zdroj: TS Mercedes-Benz

Spomeniete si niekedy na Mercedes-Benz Citan? Kompaktný van, postavený na základe Renaultu Kangoo druhej generácie, býva často ostro kritizovaný za príliš veľkú podobnosť s koncernovým dvojčaťom. A my sa nečudujeme. Rovnako sa nečudujeme, že jeho ďalšia generácia ponesie úplne iné označenie a podstatne odlišný tvar, ako má Renault.

Rovnako ako Trieda V, ktorá je úspešne pozicionovaná v segmente stredne veľkých vozidiel, Mercedes-Benz Vans ponúkne v prvom polroku 2022 malý van pre privátnych zákazníkov. Názov nového modelu je „Trieda T“.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

„S novou Triedou T ponúkneme vozidlo umožňujúce rodinám a ľuďom tráviacim svoj voľný čas aktívnym spôsobom, vstúpiť do sveta Mercedes-Benz. Títo zákazníci hľadajú atraktívne a praktické kompaktné vozidlá – to sú presne požiadavky, ktoré nová Trieda T splní,“ hovorí Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Jasná príslušnosť k rodine Mercedes-Benz

Novovyvinutá Trieda T bude na prvý pohľad jasne identifikovateľná ako Mercedes-Benz a bude disponovať nezameniteľnými, typickými vlastnosťami značky. Nové vozidlo bude mať DNA značky Mercedes-Benz, najmä pokiaľ ide o dizajn, hodnotnosť, bezpečnosť a konektivitu.

Vylepšenia sa konečne dočká aj interiér.
Zdroj: Mercedes-Benz

Nová trieda, nový koncept

Novovyvinutá Trieda T sa zameria na privátnych zákazníkov. Bude plniť potreby rodinne a na voľný čas orientovaných privátnych zákazníkov a to aktriktívnym pomerom cena/hodnota. Písmeno T predstavuje efektívne koncepcie priestoru a preto sa dokonale hodí ako modelové označenie pre kompaktné rodinné vany s trojcípou hviezdou.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Nová Trieda T ponúka bohatý priestor a je vhodná pre široký rozsah rôznych použití a to bez kompromisov v oblasti komfortu – aj pre osobnú dopravu ako napríklad v oblasti služieb zdieľania. Ponúka napríklad posuvné dvere so širokým otváraním, ktoré umožňujú jednoduchý vstup do interiéru na ľavej aj pravej strane vozidla. Okrem konvenčných pohonov bude existovať aj plne elektrická verzia.

Zdroj: Mercedes-Benz
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vans v segmente malých vanov

V segmente malých vanov je divízia Mercedes-Benz Vans zastúpená od roku 2012 modelom Citan určeným pre komerčných zákazníkov. V auguste minulého roka ohlásila divízia vanov nástupcu kompaktnej mestskej dodávky vrátane plne elektrického variantu. Na platforme tohto malého vanu sú postavené dve vozidlá: zatiaľ čo Mercedes-Benz Citan je nekompromisne navrhnutý pre komerčné použitie, Mercedes-Benz Trieda T sa zameria predovšetkým na privátnych zákazníkov.

NEPREHLIADNITE:

NEPREHLIADNITE: