VW Arteon „kombi“ je údajne na ceste, pravdepodobne aj so šesťvalcom VR6

1314

Aktuálna vlajková loď značky Volkswagen sa dočká prevedenia kombi. Arteon očakávame však v podobe štvordverového „Shooting brake“ a taktiež s preplňovaným trojlitrovým šesťvalcom VR6 pod kapotou.

Výkladná skriňa technológií značky s umeleckými pohnútkami ([ART]eon), sa dočká elegantného prevedenia kombi so zníženou líniou strechy. Taktiež máme skvelú správu. Viaceré zdroje z okolia značky nenápadne potvrdzujú fakt, že vo Volfsburgu pečú nový preplňovaný šesťvalec.

Je liftback nepraktický?

Bože. Chráň…to rozhodne nie. Volkswagen Arteon je po vzore mnohých koncernových počinov dôkazom toho, že interiérový priestor záleží len a len od skvelého balenia.

Zdá sa vám objem Volkswagenu Arteon liftback málo? Ponúka až 563 litrov a teda ide len o 87 litrovú stratu oproti Passatu kombi…a to je už teda slušne veľký zadok.

Pokiaľ ste však cyklista bez strešného nosiča, či máte len neutíchajúcu chuť chodiť každý víkend do Ikei, Arteon sa stane pre vás ešte vhodnejším autom.

Návrat zlatých čias

Pokiaľ ste jedným z tých ľudí, ktorí zbožňujú zvuk šesťvalcov VR6, onedlho sa dožijete návratu starých zlatých čias. Viaceré zdroje totiž potvrdzujú, že Volkswagen aktívne testuje trojlitrovú verziu šesťvalca VR6 s výkonom okolo 400 konských síl, práve pod kapotou Arteonu.

Zdá sa vám to príliš krásna utópia? Volkswagen má už svoj benzínový motor VR6 pod kapotou SUV Teramont. To je však k dispozícii výhradne na čínskom trhu.

Nemusíme si klamať, keď si nahlas povieme, že najsilnejšie prevedenie so štvorvalcom 2.0 TSI takpovediac nie je úplne dostačujúca. Rozhodne nie pre vlajkovú loď celosvetovej značky. Taktiež sa netreba báť, že by išlo o akokoľvek nereálnu záležitosť. Volkswagen má totižto šesťvalec VR6 s objemom 2,5 litra pod kapotou svojho „čínskeho“ SUV Teramont.

Čo sa týka „kombi“ prevedenia Arteonu, je teoreticky možné, že sa ho v akejsi podobe dočkáme už v priebehu tohto roku. Minimálne, pokiaľ pôjde o jeho oficiálne predstavenie. Konkrétny dátum samozrejme jasný nie je.

Poznámka: Titulná fotka pochádza od známeho grafika X-TOMI Design a nepredstavuje finálnu podobu modelu. Tomi sa však zvykne mýliť skutočne výnimočne.

Zdroj: Auto Express