Vodiča namerali pri rýchlosti 696 km/h. Šoféroval Opel Astra

406

Bugatti Chiron, Koenigsegg Regera alebo Pagani Huayra? Nie. V Belgicku cvakol radar „kráľa cestných pirátov“, ktorý je majiteľom rozumného hatchbacku Opel Astra.

Na Slovensku tento pocit zatiaľ príliš nepoznáme. Vieme si ale predstaviť, čo za pocit vytvára poštový pozdrav od polície. Jeden Belgičan zažil poriadne prekvapko, keď otvoril obálku s pokutou za rýchlosť. S hodnotou ďaleko nad maximálnou rýchlosťou jeho Oplu Astra.

Opel Astra a 696 km/h

Belgický vodič Oplu Astra prekročil maximálnu povolenú rýchlosť v meste Quiévrain blízko francúzskych hraníc. V pokutovom liste bola uvedená nameraná rýchlosť 696 km/h, čo je o 278 km/h viac, než dosiahne Bugatti Chiron s obmedzovačom rýchlosti.

Vtipný pozdrav od polície. Byť môj, pri otvorení mi vypadnú oči z jamiek a vtipne sa odkotúľajú pod gauč.

Samozrejme, Opel Astra nevybliká Chiron na nemeckej diaľnici vlečúci sa rýchlosťou 420 km/h v ľavom pruhu. Cestný „pirát“ teda kontaktoval miestne policajné orgány s otázkou, ako mohol dosiahnuť takto absurdnú rýchlosť. Údajne išlo teda o softvérovú chybu radaru. Pokute sa aj tak nevyhol. Ďalšie šetrenie prípadu dokázalo, že vodič jazdil v zóne s limitom 50 km/h, rýchlosťou 60 km/h. Dotyčný má však historku pre vnúčatá ako z veľkej knihy.